پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

رئیس جمهور آمریکا امروز سه شنبه اعلام کرد که نگران آن است ولادیمیر پوتین، همتای روس او نتواند راهی برای خروج از جنگ در اوکراین پیدا کند.

منتشر شده در 20 اردیبهشت 1401
در سرویس

 جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا گفت: پوتین بسیار محتاط است و من نگران هستم که او نتواند راهی برای خروج از جنگ خود با اوکراین بیابد.

وی افزود: پوتین فکر می‌کرد که می‌تواند ناتو و اتحادیه اروپا را منحل کند.

بایدن گفت که در تلاش است تا بفهمد در این مورد چه کاری انجام دهد.

این اظهارات پس از آن ایراد شد که روز دوشنبه، رئیس‌جمهور آمریکا قانونی را امضا کرد که اجازه انتقال سریع کمک‌های نظامی و تسلیحات به اوکراین و اروپای شرقی را می‌دهد.

بایدن در یک بیانیه مطبوعاتی در کاخ سفید گفت: “من قانون تسریع در ارسال تسلیحات به اوکراین را امضا می‌کنم زیرا مهم است”.

وی افزود که هدف از این قانون “کمک به اوکراینی‌ها برای جنگیدن و دفاع از کشورشان است.”

بایدن اذعان کرد که ایالات متحده میلیاردها دلار برای حمایت از اوکراین هزینه کرده است، اما تاکید کرد که “تسلیم شدن در برابر حمله روسیه برای او هزینه بیشتری دارد.”

پنج‌شنبه گذشته، مجلس نمایندگان آمریکا با اکثریت قاطع، قانونی را تصویب کرد که به اوکراین اجازه می‌دهد برای مقابله با تشدید تنش‌های نظامی روسیه، تجهیزات نظامی را به‌سرعت به صورت قرض تامین کند.

بر اساس این قانون، رئیس‌جمهور می‌تواند هنگامی که آن را به نفع دفاع ملی می‌داند، به هر دولتی که نقش آن را برای دفاع از ایالات متحده حیاتی می‌داند، سلاح بفروشد، انتقال دهد، مبادله کند، اجاره دهد، قرض دهد یا به هر نحو دیگری واگذار کند.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/58183

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی