پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

بررسی دارایی پهلوی

این روزها خبرهایی مبنی بر خروج جواهرات فرح پهلوی در فضای مجازی منتشر می‌شود، ثروتی که از دارایی‌های مردم ایران جمع شد و به تاراج برده شد، میزان خروج سرمایه در زمان فرار شاه از کشور رقم‌های مختلف و غیرقطعی مطرح میشود.

منتشر شده در 3 بهمن 1401

درباره میزان جواهراتی که توسط خانواده پهلوی در تاریخ 26‌دی‌ماه 1357 از ایران خارج شد، آمار دقیقی در دست نیست؛ صفحه توییتر مرکز اسناد انقلاب اسلامی حالا روایتی از امیراصلان افشار، آخرین رییس تشریفات دربار منتشر کرده که او اخرین وضعیت خانواده پهلوی پیش از خروج از ایران را شرح داده که در ادامه می‌خوانید:

رسانه

در این روزها در محافل مختلف درباره میزان دارایی و ثروت خانواده پهلوی و میزان خروج سرمایه در زمان فرار شاه از کشور رقم‌های مختلف و غیرقطعی مطرح میشود.

برای نمونه قاسم تبریزی پژوهشگر تاریخ معاصر می‌گوید اموال دو پهلوی در آمریکا حدودا 11 میلیارد دلار بود است که بخشی از آن را آمریکا تصاحب کرد!

دلیل غیرقطعی بودن میزان ثروت محمدرضا پهلوی برمیگردد به حجم زیاد و متنوع دارایی‌های شاه ایران در سراسر دنیا به طوری که بخشی از دارایی‌ها در قالب سپرده بانکی در بانک‌های معروف دنیا و بخش دیگر مربوط می‌شود به مستغلات این خاندان در سراسر دنیا است.
 

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/17950

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی