پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

وزیر اسرائیلی:

وزیر مهاجرت اسرائیل گفت که جنگ در غزه می‌تواند تا سال 2025 و حتی 2026 نیز ادامه یابد.

منتشر شده در 10 بهمن 1402
در سرویس

در شرایطی که ۱۱۶ روز از جنگ غزه می‌گذرد و طولانی شدن جنگ تا این حد و عدم تحقق اهداف، حتی صدای بسیاری را در داخل اسرائیل در آورده است، «آویر سوویر» وزیر مهاجرت اسرائیل از ادامه یافتن جنگ حتی تا سال ۲۰۲۶ سخن می‌گوید.

او به رادیو ارتش اسرائیل گفت: «جنگ غزه تا بعد از ۲۰۲۴ و چه بسا ۲۰۲۵ و پس از آن تا ۲۰۲۶ ادامه خواهد یافت».

روز گذشته نیز یوآو گالانت وزیر جنگ اسرائیل گفته بود:‌«جنگ نه در جنوب و نه در شمال، هرگز [به این زودی] پایان نخواهد یافت، بلکه تا ماهها ادامه می‌یابد».

سخن از کشیده شدن جنگ به سال ۲۰۲۶ در حالی است که پیش از این نتانیاهو در 26 دی ماه در جلسه با رؤسای شورای محلی در مقر فرماندهی جنوبی ارتش اسرائیل در «بئرشبع» گفته بود که جنگ غزه تا سال ۲۰۲۵ ادامه خواهد داشت. بسیاری از رسانه‌ها در اسرائیل می‌گویند که نتانیاهو و کابینه جنگ هیچ طرح مشخصی برای پایان جنگ ندارند.

در روزهای اخیر و به دنبال ناکامی در آزادی اسرای اسرائیلی و تحقق هدف نابودی حماس در غزه، درخواست‌ها در اسرائیل برای برکناری نتانیاهو شدت گرفته است. بعد از تکرار ایده برکناری نتانیاهو توسط «یائیر لاپید» رهبر احزاب مخالف کابینه رژیم صهیونیستی، اخیرا بیش از ۴۰ فرمانده ارشد نظامی سابق و برخی از مقامات اطلاعاتی، رهبران تجاری و دیپلمات‌های اسرائیل خواستار «برکناری فوری» او شده‌اند.

روزنامه صهیونیستی «جروزالم پست» در گزارش امروز خود نوشته که فشارها در اسرائیل برای نهایی کردن توافق با حماس «جهت آزادی ۱۳۶ گروگان» شدت گرفته است.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/157432

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی