پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

عضو مجلس خبرگان رهبری:

آیت‌ الله میرباقری گفت: دنیای مجازی و ارتباط لسانی که مدیریتش دست غرب است، ولو به شما هم اجازه حضور بدهند، مادامی که مدیریتش در دست آنها باشد، محیط نجوای شیطان است.

منتشر شده در 10 مهر 1401
در سرویس

اتفاقات اخیر منجر به فرصت‌طلبی عده‌ای شد تا بتوانند در برهم زدن اوضاع نقش خود را فعال کنند و از رهگذر آن، گروه‌های تجزیه‌طلب وقت را برای عرض اندام خود مغتنم ببینند. در برابر این رفتارها، هنرمندان و اصحاب فرهنگ و معارف به میدان آمدند و سودای اغتشاشگران برای تجزیه‌طلبی را آشکار کردند.

ایران در مرحله جنگ رسانه‌ای دشمن است

آیت‌الله سید محمدمهدی میرباقری عضو مجلس خبرگان رهبری و سخنران مذهبی در این خصوص اظهار داشت: مرحله‌ای که امروز انقلاب اسلامی باید از آن عبور کند، مرحله عبور از جنگ رسانه‌ای دشمن است؛ یعنی در مرحله تولید دستگاه نَبَأ هستیم.

وی با بیان اینکه ما پیش از این از فشار اهرم جنگ نظامی دشمن عبور کردیم، یعنی دیگر با حرکت نظامی نمی‌خواهند و نمی‌توانند ما را نابود کنند، گفت: ما از فشار اهرم جنگ دیپلماتیک هم عبور کردیم. دو دهه است مذاکره می‌کنیم و در مجموع نتوانستند انقلاب اسلامی را در مذاکره شکست دهند. در این مذاکرات، پنج قدرت برنده جنگ جهانی یک طرف نشسته‌اند و می‌خواهند ما را مهارِ دیپلماتیک کنند ولی نتوانستند.

انقلاب اسلامی جنگ اقتصادی دشمن را هم شکست داد

میرباقری تصریح کرد: انقلاب اسلامی در فتنه ۸۸، نرم‌افزار انقلاب مخملی را شکست و امروز از مرحله جنگ اقتصادی و تحریم هم در حال عبور است. یعنی ملت ما و انقلاب ما ابزارها و اهرم‌های فشار دشمن را کُند و نابود می‌کند و از کار می‌اندازد، به‌طوری که نمی‌توانند با کشورهای دیگر هم این‌طور برخورد کنند.

این استاد حوزه و دانشگاه افزود: مرحله‌ای که ما الآن در آن هستیم، مرحله خبرسازی و تولید نَبَأ است. به تعبیر ادبیات دینی، مرحله مقابله با نبأ فاسق است که در سوره حُجُرات درباره آن بحث شده است.

برای پیروزی در این جنگ باید بر دستگاه خبرسازی دشمن غلبه کنیم

وی با اشاره به اینکه دنیای مجازی و ارتباط لسانی‌ای که مدیریتش دست غرب است، ولو به شما اجازه حضور هم بدهد، مادامی که مدیریتش در دست آن‌هاست، محیط نجوای شیطان است، گفت: سوره حجرات را ببینید. اگر به دستگاه خبرسازی آنها که نبأ فاسق است، گوش فرا دادی، اقتتال و درگیری و سوء‌ظن و تنابز بالالقاب و تجسس و بدگویی و غیبت ایجاد می‌کند.

میرباقری گفت: اگر به این نبأ فاسق گوش بدهی، چنین اتفاقاتی می‌افتد. امت مؤمن اگر می‌خواهد بر رقیب پیروز بشود باید بر دستگاه نبأ و خبرش غلبه کند که حالا امروز مدرن شده و بر اهرم امپراتوری‌های رسانه‌ای سوار شده است.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/33059

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی