پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

اسپوتنیک اعلام کرد

مأمور سابق اطلاعاتی آمریکا اعلام کرد هیاهوی اخیر مقامات و رسانه‌های آمریکا پیرامون بالون‌ها و «پرنده‌های ناشناس» تلاشی برای منحرف‌کردن توجه خبرنگاران از نتیجه تحقیقات انفجار نورد استریم است.

منتشر شده در 25 بهمن 1401
در سرویس

به نقل از اسپوتنیک، «ادوارد اسنودن»، مأمور پیشین اطلاعات آمریکا می‌گوید هیاهوی مقامات آمریکا درباره سرنگون‌کردن بالون‌ها و «اشیاء ناشناخته» در آسمان این کشور، تلاشی است برای منحرف‌کردن توجه خبرنگاران از نتیجه تحقیقات بمبگذاری و انفجار خط لوله گاز «نورد استریم».

رسانه‌ها و مقامات آمریکا در روزهای اخیر به صورت مداوم اعلام می‌کردند که ارتش این کشور «بالون جاسوسی چین» و دست‌کم ۴ «پرنده ناشناس» را سرنگون کرده است.

هفته پیش «سیمور هرش»، روزنامه‌نگار تحقیقی به نقل از منابع آگاه آمریکایی اعلام کرد دولت بایدن در انفجار خط لوله نورد استریم دست دارد؛ نورد استریم گاز روسیه را به اروپا منتقل می‌کرد.

در پی شناسایی «اجسام ناشناخته» در آسمان آمریکا، «وان هارک»، فرمانده پدافند هوایی آمریکای شمالی (Norad) اعلام کرد احتمالاً این اجسام منشاء فرازمینی دارند.

وان هارک در این‌باره در جمع خبرنگاران گفت: در این لحظه من هیچ احتمالی را رد نمی‌کنم؛ ارتش آمریکا هنوز نمی‌تواند مشخص کند که چه عاملی این اجسام را در هوا نگه داشته است. نمی‌توان به آنها بالون گفت. سرویس‌های اطلاعاتی باید در این‌باره اظهارنظر کنند.

نیروی هوایی آمریکا شامگاه یکشنبه اعلام کرد یک شی پرنده ناشناس دیگر را که از ایالت مونتانا تا دریاچه میشیگان رصد می‌کرد، بر فراز دریاچه هورون در کانادا ساقط کرد. یک جنگنده F-۱۶ نیروی هوایی آمریکا شی پرنده ناشناس را بر فراز دریاچه میشیگان در ارتفاع ۲۰ هزار پا مورد هدف قرار داده است. به گفته خلبان شیء ساقط شده دارای شکلی هشت ضلعی بوده است. مقام‌های آمریکا می‌گویند این شیء پرنده در دریاچه هورون در کانادا سقوط کرده است و در روزهای آینده برای تحقیقات بیشتر بازیابی و مورد تحلیل اطلاعاتی قرار خواهد گرفت.

به ادعای رسانه‌های آمریکا این پرنده ناشناس، چهارمین شی ناشناسی بود که در طول یک هفته گذشته در آسمان آمریکا شناسایی و سرنگون شد.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/15442

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی