پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی در پیشنهاداتی از دولت بایدن خواست تا با استناد به قانون محدودیت مرزی 42 برای اصلاح سیاست‌های مهاجرتی این کشور پیش از بررسی درخواست پناهندگی مهاجران، آنها را اخراج کند.

منتشر شده در 11 دی 1402
در سرویس

«لیندسی گراهام»، از دولت بایدن خواسته است تا با الگوبرداری از قانون محدودیت مرزی  ۴۲،  سیاست‌های مهاجرتی جدیدی را اتخاذ کند.

به موجب قانون مذکور در دوران همه گیری کرونا ماموران گشت مرزی این اجازه را داشتند تا مهاجران را در همان مرزهای آمریکا بدون بررسی درخواست پناهندگی‌شان و به دلیل وضعیت اضطراری بهداشت عمومی از ورود به خاک کشور دور کنند.

به گزارش «هیل»، گراهام راهکار اصلی در حل بحران مهاجرتی کشور را استفاده دولت بایدن از اختیارات قانون مهاجرتی ۴۲ عنوان کرده و گفته است: ما باید به مهاجران بگوییم که ظرفیتمان پر شده است. آنها باید بدانند که چهار سال طول می‌کشد تا به درخواست پناهندگی آنها رسیدگی شود. گراهام به این موضوع اشاره کرد که در حال حاضر نزدیک به ۱.۷ میلیون مهاجر آماده اخراج از کشور هستند اما دولت بایدن هنوز اقدامی برای اخراج آنها انجام نداده است.

این سناتور جمهوری‌خواه عنوان کرده است که پیش از هر اقدامی بایستی شماری از مهاجران به خارج از کشور فرستاده شوند تا جلوی ورود مهاجران جدید را بگیریم. به اعتقاد وی این اقدام به واسطه الگو گرفتن از قانون ۴۲ به راحتی امکانپذیر خواهد بود.

اظهارات گراهام در حالی بیان می‌شود که مذاکرات در کنگره آمریکا در مورد بسته کمکی پیشنهادی به مسائل مرزی این کشور که مربوط به بحث امنیت و روند پناهندگی مهاجران می‌شد تا حد زیادی متوقف شده است.

به گفته گراهام بهترین راهکار برای اصلاح سیاست مهاجرتی از سوی دولت بایدن، کند کردن روند پذیرش مهاجرانی است که قصد ورود به این کشور را دارند و وی از دولت بایدن خواست تا قبل از پذیرش و ورود مهاجرات آنها را اخراج کند.

برخی از اعضای دولت بایدن مانند «آنتونی بلینکن» وزیر امور خارجه آمریکا و «الخاندرو مایورکاس» وزیر امنیت داخلی وی هفته گذشته به مکزیکوسیتی رفتند تا با رئیس‌جمهور مکزیک ملاقات کرده و مکزیک را برای کمک به کاهش تعداد مهاجران در مرز جنوبی ایالات متحده تحت فشار قرار دهند.

به گفته لیندسی گراهام، تغییرات سیاست های مهاجرتی باید واقعی باشد. آمریکا باید واقعا اخراج مردم آمریکا را شروع کند تا روند ورود آنها را کاهش دهد. اگر مردم خروج سایر مهاجران از کشور را ببینند، احتمال حضورشان در مرز کمتر می‌شود.

وی به این موضوع هم اشاره کرد که در صورت ورود دوباره ترامپ به کاخ سفید، مردم بایستی منتظر «اخراج دسته جمعی» باشند و عنوان کرد تمام مهاجرت غیرقانونی از سوی دولت احتمالی ترامپ در آینده اخراج می شوند.

منبع : فارس
اشتراک گذاری :
jhtp.ir/153319

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی