پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

سازمان الحشد الشعبی ضمن ارائه جزئیاتی درباره جنایت شب گذشته آمریکا علیه نیروهای این سازمان، تأکید کرد که برای اجرای دستورات فرمانده کل نیروهای مسلح عراق آمادگی دارد تا از این طریق، حاکمیت، تمامیت ارضی و جان مردم این کشور را حفظ کند.

منتشر شده در 14 بهمن 1402
در سرویس

به گزارش جهت پرس؛ سازمان الحشد الشعبی (بسیج مردمی عراق) بعد از ظهر امروز شنبه با انتشار بیانیه‌ای، به جزئیات حملات شب گذشته آمریکا به مواضع خود در استان الانبار واقع در غرب عراق پرداخت.

الحشد با بیان اینکه در این حملات، مقرهای امنیتی خود هدف قرار گرفته است، گفت که در جریان حملات مذکور، 16 نفر شهید و 36 نفر هم زخمی شده‌اند و عملیات جست‌وجو برای مفقودین نیز ادامه دارد.

جنگنده‌های آمریکایی در واپسین ساعات شامگاه جمعه ۸۵ موضع را در خاک عراق و سوریه در واکنش به کشته شدن ۳ نظامی این کشور طی روزهای اخیر هدف حمله قرار دادند.

دولت عراق این اقدام را «تجاوز جدید» آمریکا به حاکمیت این کشور خواند و اعلام کرد طی این حمله منطقه‌های «عکاشات» و «القائم» در غرب عراق و چند نقطه غیرنظامی در مجاورت این مناطق توسط جنگنده‌های آمریکایی هدف قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری «شفق نیوز»، جزئیات شهدای الحشد و محل شهادت آنان به شرح ذیل است:

ستاد سیار عملیات الانبار و گردان پشتیبانی تیپ 13 (هفت شهید و هفت زخمی)، ستاد پشتیبانی لجستیک (یک زخمی)، مقر توپخانه (یک شهید و چهار زخمی)، مقر گردان زرهی (سه شهید، 10 زخمی)، یگان توپخانه (چهار زخمی)، دو مقر متعلق به تیپ 45 (11 زخمی) و بیمارستان عصام البلداوی (پنج شهید).

الحشد الشعبی این حملات را «نقض فاحش حاکمیت عراق و تعدی به سرویسهای رسمی امنیتی» آن دانست و خبر داد که آمریکاییها همچنین منازل غیر نظامیان را هدف قرار قرار دادند.

این نهاد عراقی در پایان گفت که برای اجرای دستورات فرمانده کل نیروهای مسلح عراق آماده است تا از این طریق، حاکمیت، تمامیت ارضی و جان مردم این کشور را حفظ کند.

دولت عراق هم ظهر امروز در بیانیه‌ای  تاکید کرد که آمریکا به دنبال این حمله سعی داشته افکار عمومی را گمراه کند و مدعی شده که دولت این کشور پیش از تجاوز به خاک عراق، هماهنگی‌های قبلی با  بغداد انجام داده است که دولت عراق این اقدام را «گمراه‌سازی اذهان عمومی بین‌المللی و شانه خالی کردن از بار مسئولیت حقوقی این جنایت» قلمداد کرد.

بغداد در ادامه گفت که این حمله هوایی متجاوزانه امنیت عراق و منطقه در لبه پرتگاه قرار خواهد داد. در حالی که این اقدامات با تلاش‌ها به منظور باثبات‌سازی منطقه در تعارض است.

دولت عراق تاکید کرد که تسویه حساب‌ها در خاک خود را بر نمی‌تابد و حضور ائتلاف بین‌المللی که از چارچوب مأموریت‌ها و وظایف محوله خارج شده، به علتی برای تهدید امنیت و ثبات عراق و توجیهی برای وارد کردن این کشور به جنگ‌های منطقه‌ای و بین‌المللی تبدیل شده است.

منبع : فارس
اشتراک گذاری :
jhtp.ir/157883

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی