پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

ائتلاف «دولت قانون» عراق:

یک عضو ائتلاف «دولت قانون» عراق در سخنانی تصریح کرد: جریان «صدر» فراکسیون اکثریت در پارلمان عراق نیست.

منتشر شده در 26 آبان 1400
در سرویس

«وائل الرکابی» عضو ائتلاف «دولت قانون» عراق به برخی گمانه زنی ها پیرامون تشکیل فراکسیون اکثریت پارلمان توسط جریان صدر واکنش نشان داد.

بر اساس این گزارش، این عضو ائتلاف دولت قانون تصریح کرد: مقصود از فراکسیون اکثریت، این است که این فراکسیون از لحاظ عددی بزرگتر از دیگر فراکسیون ها باشد. بنابراین منظور از فراکسیون اکثریت، جریانی که در انتخابات پیروز شده است، نیست. لذا جریان صدر فراکسیون اکثریت محسوب نمی شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود تأکید کرد که احزاب و جریان های عضو هیأت هماهنگی شیعیان در آینده نزدیک نشست مشترکی را برگزار می کنند تا به بررسی برخی از راهکارها برای برون رفت از بحران فعلی عراق بپردازند.

پیشتر پایگاه المدن گزارش داده بود: به دنبال نشست مشترک میان نخست وزیر و رئیس جمهور عراق با هیأت هماهنگی شیعی عراق، از شدت و حدت تنش‌ها در صحنه سیاسی عراق کاسته شده است. پس از کاسته شدن از سطح تنش‌ها در عراق، نیروهای حاضر در هیأت هماهنگی شیعیان رایزنی‌های خود با جریان صدر برای تشکیل دولت توافقی را کلید زده‌اند.

در همین ارتباط، عباس المالکی عضو ائتلاف دولت قانون تصریح می‌کند: اخبار منتشر شده در برخی از رسانه‌ها در خصوص خروج نوری المالکی از هیأت هماهنگی شیعیان عاری از صحت است و نباید به آنها توجه کرد.

وی افزود: برخی رسانه‌ها با هدف منحرف ساختن افکار عمومی و نیز تحقق دستاوردهای سیاسی چنین شایعاتی را مطرح می‌سازند. از دیدگاه ما هیأت هماهنگی شیعیان قادر است فراکسیون بزرگ‌تر پارلمان را تشکیل دهد. ما در حال حاضر مشغول رایزنی با گروه‌های سیاسی تأثیرگذار هستیم.

این عضو ائتلاف دولت قانون گفت: ما رایزنی‌هایی را به منظور بازگرداندن جریان صدر به هیأت هماهنگی شیعیان انجام داده‌ایم. ما از بازگشت جریان صدر به این هیأت استقبال می‌کنیم تا بدین‌ترتیب بتوانیم فراکسیون بزرگ‌تر را تشکیل دهیم.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/84271

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی