پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

منابع خبری از تیراندازی نیروهای ارمنستان و جمهوری آذربایجان به هم در منطقه«سیونیک» و جراحات نیروهای نظامی دو طرف خبر دادند.

منتشر شده در 22 فروردین 1402
در سرویس

وزارت دفاع ارمنستان عصر سه شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که یگان‌های نظامی جمهوری آذربایجان حوالی ساعت ۱۶ به وقت محلی به سمت نیروهای ارمنستانی تیراندازی کردند.

به گزارش خبرگزاری «آرمناپرس»، در این بیانیه آمده است که ارتش ارمنستان اقدامات متقابل انجام داده است. وزارت دفاع ارمنستان اعلام کرد: «طبق اطلاعات اولیه، نیروهای ارمنستان در جریان این تیراندازی مجروح شده‌اند.»

خبرگزاری «نیوز آرمنیا» نیز گزارش کرد که پارلمان ارمنستان جلسه فوق العاده خود را به دلیل تشدید تنش در مرز با جمهوری آذربایجان لغو کرد.

پیشتر وزارت دفاع ارمنستان گزارش داده بود که حوالی ساعت ۱۶ روز سه شنبه، یگانهای ارتش جمهوری آذربایجان به سمت نظامیان ارمنستانی که در حال انجام کارهای مهندسی در روستایی در استان «سیونیک» بودند، آتش گشودند.

این گزارش حاکیست که باکو از تلفات سنگین نیروهای ارمنستان خبر داده است.

به گزارش خبرگزاری «ترند نیوز» به نقل از وزارت دفاع جمهوری آذربایجان، در نتیجه اقدامات لازم یگان های جمهوری آذربایجان مستقر در مسیر لاچین، نیروهای ارمنستان متحمل خسارات سنگینی شده‌اند.

 این منبع خبری افزود که تنش ناشی از تحریکات یگان‌های نیروهای مسلح ارمنستان در لاچین همچنان پابرجاست.

روزنامه «دیلی صباح» نیز نوشت، وزارت دفاع جمهوری  آذربایجان روز سه شنبه اعلام کرد در حمله نیروهای ارمنستان در منطقه زنگزور شرقی، نظامیان آذربایجانی کشته و زخمی شدند.

در بیانیه وزارت دفاع آذربایجان آمده است: «یگان‌های نیروهای مسلح ارمنستان مستقر در شهرک دیغ ، حمله مسلحانه شدیدی را به مواضع ارتش آذربایجان مستقر در منطقه لاچین انجام دادند.»

این وزارتخانه در بیانیه دیگری اعلام کرد که نیروهای ارمنستان نیز متحمل «تعداد زیادی تلفات» شده اند و به زودی اطلاعات تکمیلی منشتر خواهد شد.

 رئیس جمهور جمهوری آذربایجان روز دوشنبه اظهار داشت که معاهده صلح بین باکو و ایروان بدون مشکل نیست  اما باکو مصمم به صلح است.  

 «الهام علی اف» رئیس جمهور جمهوری آذربایجان در نشست مطبوعاتی در قزاقستان گفت که کار بر معاهده صلح بین آذربایجان و ارمنستان آنطور که می‌خواهد بدون مشکل نیست، اما باکو مصمم به عادی سازی روابط با ایروان است.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/10087

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی