پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

تلسکوپ فضایی جیمز وب ناسا، تصویری خیره‌کننده از غول یخی منظومه شمسی یعنی سیاره اورانوس، گرفته است.

منتشر شده در 22 فروردین 1402
در سرویس

تلسکوپ فضایی “جیمز وب” ناسا تصویری خیره‌کننده از دیگر غول یخی منظومه شمسی، سیاره اورانوس، گرفته است.

این تصویر جدید دارای حلقه‌های دراماتیک و ویژگی‌های روشنی در جو سیاره است.

“اورانوس” هفتمین سیاره از نظر نزدیکی به خورشید و سومین سیاره از نظر اندازه و چهارمین سیاره از نظر جرم در سامانه خورشیدی است. اورانوس هر 84 سال و 7 روز یک‌بار به دور خورشید می‌چرخد همچنین هر 17 ساعت و 14 دقیقه یک دور به دور خودش می‌چرخد.

تصویر جدید اورانوس توسط دوربین مادون قرمز نزدیک تلسکوپ جیمز وب در 6 فوریه گرفته شده است. تصویر این سیاره یک رنگ آبی را در تصویر رنگی نشان می‌دهد که با ترکیب داده‌های دو فیلتر در ابعاد 1.4 و 3.0 میکرون ساخته شده که به‌صورت آبی و نارنجی نشان داده شده‌اند.
به گفته ناسا، داده‌های وب، حساسیت بی‌سابقه این رصدخانه را برای کم‌نورترین حلقه‌های غبارآلود نشان می‌دهد که تنها توسط دو مرکز دیگر یعنی فضاپیمای وویجر 2 هنگام عبور از کنار سیاره در سال 1986 و رصدخانه کک با اپتیک تطبیقی ​​پیشرفته، تصویربرداری شده است.
تلسکوپ فضایی جیمز وب , ناسا ,
تلسکوپ فضایی جیمز وب، رصدخانه برتر علوم فضایی جهان، یک برنامه بین المللی است که توسط ناسا با آژانس فضایی اروپا و آژانس فضایی کانادا هدایت می‌شود. به گفته ناسا، وب، اسرار منظومه شمسی را فاش خواهد کرد، به جهان‌های دور در اطراف ستاره‌های دیگر نگاه کرده و ساختارها و منشأهای مرموز جهان را بررسی خواهد کرد.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/10154

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی