پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

دبیر کل فدراسیون فوتبال به کنار گذاشتن تیم ملی ایران از مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر واکنش نشان داد.

منتشر شده در 30 بهمن 1400
در سرویس

حسن کامرانی‌فر، دبیر کل فدراسیون فوتبال در تازه‌ترین گفتگوی خود به مواردی اشاره کرده است که می‌تواند نگرانی‌هایی را در مورد وضعیت تیم ملی بزرگسالان و تیم امید به همراه داشته باشد؛ از اقداماتی در کمیته اخلاق فیفا در مورد تیم ملی ایران تا احتمال قطع همکاری با مهدی مهدوی کیا در تیم امید.

کامرانی‌فر با اشاره به نگرانی‌ها در خصوص تیم ملی گفت: مواردی درباره فدراسیون فوتبال مطرح شده است که می‌تواند در آینده به تیم ملی ما لطمه بزند. خواهش می‌کنم اگر مطلبی مطرح شده است، از این به بعد کمتر به آن بپردازیم و به موفقیت تیم ملی کمک کنیم. پیروزی تیم ملی به خاطر توانمندی بازیکنان و عملکرد خوب کادر فنی بوده است. امکان دارد در آینده بخش‌هایی خارج از کشور به یکسری موضوعات ورود کنند. سلامت و حفاظت تیم ملی را از تمام افرادی که نسبت به موضوع فوتبال حساس هستند، تقاضا می‌کنم تا کمتر وارد حاشیه شویم و مسیر را طی کنیم.

دبیر کل فدراسیون فوتبال در واکنش به این جمله که کمیته اخلاق فیفا به یکسری از مسائل ورود کرده و احتمال کنار گذاشتن تیم ملی از جام جهانی قطر وجود دارد، تاکید کرد: اشاره من هم مثل شما است. خواهشم از همه عزیزان و اصحاب رسانه این است به موضوعاتی که نیاز نیست نپردازیم و اجازه بدهیم موفقیتمان در فوتبال و حضورمان در جام جهانی تثبیت بشود!

کامرانی‌فر که در برنامه «شب‌های فوتبالی» حضور یافته بود درباره احتمال ادامه کار با «دراگان اسکوچیچ» سرمربی تیم ملی و یا تغییر او با وجود صعود تیم ملی به جام جهانی تصریح کرد: تنها چیزی که می‌توانم بگویم این است که مصوبه جدید اعضای هیات رئیسه مورد نیاز است. نیاز است که مصوبه اعضای هیات رئیسه نسبت به اتفاقاتی که در آینده می‌افتد را داشته باشیم.

موضوع مهم دیگری که دبیر کل فدراسیون فوتبال پاسخ‌های نگران کننده‌ای به آن داد، وضعیت سرمربیگری تیم امید بود. کامرانی‌فر در خصوص آخرین شرایط حضور مهدی مهدوی‌کیا در تیم امید گفت: در جلسات قبل هیات رئیسه مصوب شده بود قرارداد مهدوی کیا به صورت یورو بسته شود اما بر اساس قوانین داخلی امکان‌پذیر نبود و باید در هیات رئیسه بعدی تبدیل به ریال می‌شد. یک پروسه است که طول کشیده است. باید منتظر باشیم هیات رئیسه جدید و سرپرست فدراسیون فوتبال درباره تیم امید تصمیم‌گیری کنند و بر اساس آن مسیر را پیش ببریم. تیم امید بازی‌های سختی را در مرحله اول گروهی در پیش دارد.

وی تاکید کرد: سرمربی تیم امید تا این لحظه (جمعه شب) مهدوی‌کیا بود. از این لحظه به بعد امکان دارد اعضای هیات رئیسه با توجه به بودجه‌ای که دارند برنامه‌ریزی کنند.

کامرانی‌فر مذاکره فدراسیون با گزینه‌های دیگر برای جانشینی مهدوی کیا را رد کرد و افزود: هیچ صحبتی نشده است. برنامه‌ریزی شده است تا اعضای هیات رئیسه این هفته جلساتی داشته باشند و اتفاقات فدراسیون بر اساس تصمیمات اعضای هیات رئیسه رقم بخورد. هیات رئیسه مصمم هستند اهداف فوتبال را قوی‌تر پیش ببرند.

«با این حساب تیم امید فوتبال ایران در حال حاضر بدون سرمربی است؟» وی در پاسخ به این سئوال گفت: باید یا بحث قرارداد مهدوی‌کیا قطعی شود و یا اعضای هیات رئیسه به این نتیجه برسند که تیم امید را با شرایط جدید اداره کنند. باید تامین منابع شود تا هم تیم امید و هم تیم‌های دیگر را مدیریت کنیم.

دبیر کل فدراسیون فوتبال همچنین در خصوص احتمال تغییر رای انضباطی پرونده بازیکن گابنی گل‌گهر هم گفت: اگر استیناف رای را تایید کرده باشد، این رای نهایی است. اگر باشگاهی اعتراض داشته باشد می‌تواند به دادگاه عالی ورزش شکایت کند. رای دیگر بازبینی نخواهد شد.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/70271

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی