پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

ظهر امروز اتفاق افتاد

عصر امروز در یک ‌حمله تروریستی ‌تعدادی از تروریست‌ها به سمت یک کلانتری در زاهدان حمله و شروع به تیراندازی کردند که متاسفانه در این عملیات تروریستی تعدادی از پرسنل انتظامی کلانتری مجروح شدند‌.

منتشر شده در 8 مهر 1401
در سرویس

در پی حمله تروریستی به یک کلانتری در شهر زاهدان که ترویست‌ها قصد تخریب ‌کلانتری را داشتند، شورای تأمین استان سیستان و بلوچستان اعلام کرد: ‌افرادی ساعتی پیش قصد داشتند با تیراندازی اوضاع شهر را ناامن کنند که با هوشیاری و واکنش نیروهای امنیتی و انتظامی اوضاع کنترل شده است.

این اطلاعیه با اعلام اینکه در حمله این افراد مسلح ناشناس به کلانتری‌ تعدادی از عابرین و ماموران مجروح شدند، می‌افزاید: این افراد ناشناس و تروریست قصد تخریب دیوار و ورود به کلانتری را داشتند که موفق نشدند.

در این اطلاعیه با تاکید بر اینکه هم‌اکنون آرامش در شهر برقرار ‌است از مردم سیستان و بلوچستان ‌خواسته شده ‌ضمن حفظ آرامش خود از نزدیک شدن به اماکن و محله‌ای تجمعی خودداری شود.

همچنین در این اطلاعیه با تاکید براینکه اخبار رسانه‌های معادن درباره این حمله تروریستی کذب است، تاکید می‌کند، از شما مردم بصیر و آگاه سیستان و بلوچستان، تقاضا می شود به شایعاتی که هم‌اکنون توسط معاندین در حال انتشار است توجه نکنید.

براساس گزارش خبرنگار تسنیم، ظهر امروز پس از اقامه نماز جمعه، این گروه تروریستی به کلانتری 16 در نزدیکی محل برگزاری نماز هجوم برده و قصد تعرض به کلانتری را داشتند که با واکنش ماموران کلانتری مواجه می‌شوند.

به گفته شاهدان عینی این افراد ‌مسلح قصد ورود به کلانتری را داشته‌اند که در پی تیراندازی طرفین تعدادی از آنها مجروح و کشته شده‌ و ‌به بیمارستان‌های زاهدان منتقل شده‌اند.

براساس این گزارش، در برخی مناطق شهر نیز این آشوبگران چند لاستیک و سطل زباله را آتش زده و یک نانوایی در منطقه ای دیگر ‌مورد هجوم اشرار مسلح قرار گرفت.

در ادامه اقدامات آشوبگرانه تروریست‌ها در شهر زاهدان، آنها  یک ماشین آتش‌نشانی، یک پایگاه اورژانس و برخی اماکن دیگر را به آتش کشید‌ند که تلاش آنها برای ادامه اغتشاشات با حضور نیروهای امنیتی ناکام ماند و هم اکنون امنیت در سطح شهر برقرار است.

سرهنگ رحیمی معاون اجتماعی انتظامی استان سیستان و بلوچستان با اعلام اینکه هم‌اکنون اوضاع شهر زاهدان آرام است و تردد مردم به خوبی انجام می‌شود، گفت: ‌ شایعاتی مبنی بر کشته شدن چند نفر در این درگیری در پاسگاه انتظامی پشت مسجد مکی ‌‌تکذیب می‌شود.

اعلام برائت مولوی عبدالحمید از حوادث امروز زاهدان
مولوی عبدالحمید بعد از حمله تروریستی به یک کلانتری در شهر زاهدان در گفت‌وگویی اعلام کرد: از مردم استان سیستان و بلوچستان می‌خواهم به شایعاتی که در سطح شهر در حال چرخش است گوش ندهند.

وی با بیان اینکه شیعه و سنی در کنار هم سال‌هاست که در استان زندگی می‌کنند و وقایع رخداده امروز دست عوامل نفوذی دشمن بوده است، تاکید کرد: از عوامل نیروهای امنیتی و انتظامی استان درخواست می‌کنیم که با عوامل اغتشاشات امروز با قاطعیت برخورد کنند.

مولوی عبدالحمید با بیان اینکه این حادثه تلخ و ناگوار است و باید مورد بررسی قرار بگیرد تا مشخص شود چه دست‌هایی در کار بوده‌اند، تصریح کرد: آنچه اکنون نیاز جامعه است، آرامش بوده و مردم شهرستان باید آرامش خود را حفظ کنند و از هر نوع تحریک اجتناب کنند.

امام جمعه مسجد مکی زاهدان  خاطرنشان کرد: به شایعات توجه نشود و پیام و اعتقاد من همین است که آرامش حفظ شود و حرف کس دیگری را قبول نکنید. دشمنان قسم خورده اهداف خاصی دارند تا از شرایط بحرانی سوءاستفاده کنند.

وی افزود: مردم با اقداماتی نسنجیده فرصت سوءاستفاده به دشمنان را ندهند تا این موضوع باعث برادرکشی و متشنج‌ شدن منطقه نشود.

 

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/33176

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی