پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

بررسی شایعات شبکه‌های معاند؛

رئیس‌کل دادگستری استان فارس گفت: هنوز رأیی برای سعید اللّه‌وردی از سوی دادگاه صادر نشده است.

منتشر شده در 11 دی 1401
در سرویس

روز گذشته مطالبی در خصوص متهمی در فضای مجازی و شبکه سعودی اینترنشنال پخش شد که حکایت از حمایت این رسانه‌ها و چهره‌های معروف از او داشت که ادعا شده بود سعید اللّه‌وردی در خطر اعدام است در حالی که این متهم در یکی از اتهامات با قرار تعلیق تعقیب مواجه شده است و در اتهام دیگر هنوز حکمی علیه وی صادر شده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید‌کاظم موسوی رئیس‌کل دادگستری استان فارس در ‌ارتباط‌ با اظهارات خواهر سعید اللّه‌وردی یکی از بازداشت‌شدگان اغتشاشات در شیراز در شبکه‌های ضد‌انقلاب، اظهار داشت: اتهامات افراد مطرح در این پرونده که سه نفر‌ند اجتماع و تبانی به‌قصد اقدام علیه امنیت کشور و اخلال در نظم است که در عنوان اتهامی اول به‌تازگی قرار جلب به دادرسی و کیفرخواست صادر شده و هنوز رأیی از سوی دادگاه صادر نشده است. در اتهام دوم نیز برای متهمین قرار تعلیق تعقیب صادر شده است.

وی با بیان اینکه در قرار صادره از شعبه بازپرسی به اقرار صریح متهمین و اظهار ندامت آنان و همچنین همکاری در مراحل تحقیقات اشاره شده است، افزود: در فضاسازی‌های نزدیکان نامبرده، حمایت‌های بدون مبنای رسانه سعودی اینترنشنال و سلبریتی‌های حامی آنان این متهم را در خطر اعدام اعلام کردند که چنین موضوعی با توجه به اتهام مندرج در پرونده صحت ندارد.

رئیس‌کل دادگستری استان فارس افزود: رسانه‌هایی که اطلاع‌رسانی استاندارد و بر اساس اصول و قواعد را در دستور کار دارند برای اقناع افکار عمومی نیازمند استدلالات منطقی و قانونی هستند اما این دسته از رسانه‌ها هر مطلب غیرواقع و بی‌مبنایی را محور موج‌سواری‌های احساسی و دروغ‌پراکنی‌های خود قرار می‌دهند.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/20613

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی