پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

تیک‌تاک در مورد ریسک برنامه تیک‌تاک لایت برای کودکان به اتحادیه اروپا توضیح داد.

منتشر شده در 8 اردیبهشت 1403
به نقل از رویترز، تیک‌تاک اعلام کرد گزارش ارزیابی ریسک برنامه جدید تیک‌تاک لایت را به کمیسیون اروپا ارسال و از جریمه احتمالی جلوگیری کرده است.
تیک تاک لایت که در فرانسه و اسپانیا اجرا شده، یک برنامه پاداش است که به کاربران اجازه می دهد در حین انجام وظایف خاصی در پلتفرم مانند تماشای ویدئو، لایک محتوا، دنبال کردن سازندگان یا دعوت از دوستان برای پیوستن، امتیاز کسب کنند.
مدیر اجرایی اتحادیه اروپا گفته بود که نگرانی هایی در مورد برنامه پاداش تیک‌تاک لایت و ماهیت اعتیادآور آن برای کودکان وجود دارد و ۲۴ ساعت به شرکت متعلق به بایت دنس برای ارائه گزارش مهلت داده بود.
طبق قانون خدمات دیجیتال اروپا شرکت های بزرگ آنلاین ملزم هستند تا برای مقابله با محتوای غیرقانونی و مضر در پلتفرم های خود اقدامات بیشتری انجام دهند یا تا 6 درصد از گردش مالی سالانه جهانی خود جریمه شوند.اتحادیه ارپا گفته بود: «اگر تیک‌تاک نتواند به نگرانی ها در مورد اثر اعتیادآور احتمالی برنامه پاداش تیک‌تاک لایت بر کودکان رسیدگی کند، ممکن است روز پنجشنبه در اتحادیه اروپا به حالت تعلیق درآید.»
این شرکت تا روز چهارشنبه فرصت داشت، استدلال هایی را در مورد برنامه پاداش ارائه کند تا برای کمیسیون مشخص کند آیا برنامه را تعلیق کند یا خیر.
مسأله بزرگ‌تر برای این شرکت تصمیم کمیسیون برای آغاز تحقیقات در مورد راه‌اندازی تیک‌تاک لایت در فرانسه و اسپانیا و اینکه آیا این قوانین خدمات دیجیتال را نقض می‌کند یا خیر است.
منبع : فارس
اشتراک گذاری :
jhtp.ir/168821

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی