پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

سفیر ایران در مسکو:
مراسم افطار سفیر ایران با حضور برخی از روسای ادارات دینی، علما و اندیشمندان اسلامی روسیه برگزار شد.
منتشر شده در 28 فروردین 1402
در سرویس

کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه میزبان مراسم افطار با حضور جمعی از مفتی ها، علما و اندیشمندان مذهبی مسلمانان روسیه در محل سفارت ایران بود.
در این نشست مفتی انار رمضانوف رئیس اداره مفتیات مرکزی روسیه، تاشتمیروف محمد کریم معاون رئیس اداره دینی مسلمانان بخش آسیایی روسیه، حجت الاسلام والمسلمین موصلی نماینده آیت الله العظمی سیستانی، مفتی سیدو فوزی رئیس اداره دینی منطقه اورال، الکسی گالییف رئیس دپارتمان حلال مسلمانان بخش آسیایی، علی جان سراج الدینوف رئیس مرکز فرهنگی و علما و اندیشمندان اسلامی حضور داشتند.
کاظم جلالی در ابتدای این نشست با ابراز خرسندی از این واقعیت که پیروان ادیان الهی در روسیه با مدیریت خوب مقامات این کشور در صلح و همبستگی زندگی می‌کنند اعلام داشت که وجود چنین شرایطی به خصوص در کشوری که به مدت هفتاد سال محل تبلیغ الحاد بود بسیار مغتنم است.
وی آسایش امروز مسلمانان در روسیه را تا حد زیادی نتیجه زحمات و خدمات علمای اسلامی مقیم این کشور دانست و افزود که با توجه به سطح بالای روابط سیاسی، نظامی و امنیتی دو کشور، توسعه بیشتر روابط اقتصادی و فرهنگی ایران و روسیه در گرو آشنایی بیشتر دو ملت با یکدیگر است که بخش مهمی از این وظیفه بر عهده علما و اندیشمندان دینی قرار دارد.
 سفیر جمهوری اسلامی ایران در ادامه با اشاره به وضعیت عراق و بسیج مردم علیه تروریسم داعشی در پی فتوای آیت الله العظمی سیستانی، نقش مرجعیت مذهبی را برجسته و مهم دانست.
مفتی انار رمضانوف، رئیس اداره مفتیات مرکزی روسیه نیز با اشاره به این نکته که وجود جمهوری اسلامی باعث افتخار و دلگرمی همه مسلمانان است، یادآور شد که حمایت استراتژیک ملت ایران از روسیه در شرایط دشوار، قطعا حمایت متقابل مردم روسیه بویژه مسلمانان از ایران و مردم ایران را در پی خواهد داشت.
در ادامه نشست مسائلی از جمله همکاری های فرهنگی و دینی، تجارت حلال و توسعه اقتصاد اسلامی بین ایران و روسیه و همچنین معرفی ایران به عنوان قطب صنعت غذا و گردشگری حلال برای مسلمان روسیه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/9610

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی