پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

بعد اتفاق درمانگاه قم آیت الله فاضل لنکرانی در توصیه هایش به مبلغین اعزامی به چای دبش هم اشاره داشت که این موضوع توسط یکی از خبرگزاری ها با تیتری مغرضانه و تقطیع شده منتشر شد که باعث واکنش دفتر ایشان شد.

منتشر شده در 24 اسفند 1402
در سرویس

پس از اتفاق درمانگاه قم، آیت‌الله محمدجواد فاضل لنکرانی در حاشیۀ توصیه‌هایی که به مبلغین اعزامی داشت، به این مسئله و ماجرای «چای دبش» نیز پرداخت.

در این میان اما روز گذشته پایگاه خبری جماران متن سخنان آیت‌الله فاضل لنکرانی را با تیتری مغرضانه و تقطیع شده منتشر کرد. طولی نکشید که همین تیتر ناقص به‌عنوان واکنش آیت‌الله فاضل لنکرانی به ماجرای بیمارستان قم در رسانه‌های اصلاح‌طلب منتشر شد. گویی که نه این موارد به‌عنوان چند جمله در حاشیۀ توصیه‌های آیت‌الله لنکرانی به مبلغین، بلکه به‌عنوان یک واکنش مستقل و سخنانی صرفاً در انتقاد از وضعیت موجود توسط یکی از علما بیان شده است!

با مراجعه به متن کامل سخنان آیت‌الله لنکرانی، که از قضا در سایت خود جماران نیز موجود است و باوجود این متن کامل آن تیتر ناقص انتخاب شده است!، متوجه می‌شویم که آیت‌الله فاضل لنکرانی اولاً به‌صورت قطعی به آن طلبه نسبت حرام نداده و می‌گوید که اگر واقعاً فیلمبرداری شده باشد، منکر است؛ حتی وی تأکید می‌کند که بعضی می‌گویند فیلمبرداری هم انجام نشده است. ایشان همچنین بر قبیح بودن بی‌حجابی نیز چندبار تأکید کرده و این نکته را گوشزد می‌کند که «این روحانی اینقدر توجه ندارد که محیط درمانگاه غیر از محیط خیابان است» و «فردی که مریض دارد و دچار بحران روحی است شرایطش با دیگران فرق دارد ولو قبح بی‌حجاب بودنش کم نیست.» آیت‌الله لنکرانی در ادامه نیز از لزوم صبر در مقابل اهانت‌ها گفته و برخورد تند را اشتباه دانست.

همچنین در خصوص انتقاداتی که به نقل از ایشان در رابطه با عملکرد روحانیت و نظام منتشر شده است، با مراجعه به متن کامل سخنان، متوجه می‌شویم که ایشان ضمن آنکه می‌گویند: «ما دولت را قبول داریم، دولت اسلامی است، جایگاه رهبری کاملا محفوظ است و ولایت فقیه را نیز قبول داریم» بر لزوم مطالبۀ روحانیت و توجیه‌گر نبودن روحانیون و مصون نبودن روحانیون از خطا تأکید می‌کنند.

اتفاقاً از متن سخنان کامل متوجه می‌شویم که نه‌تنها ایشان عملکرد نظام را منفی ندانسته و بر «پیشرفت‌های زیاد» نظام علی‌رغم وجود مشکلات داخلی و خارجی تأکید می‌کند، بلکه حتی به‌دنبال جداکردن روحانیت از سیاست نبوده و می‌گوید: «همۀ این‌ها نباید سبب شود که ما کنار بکشیم، به نظرم در این ایام انگیزۀ‌ ما برای ارتباط با مردم و حضور در میان آن‌ها باید بیشتر شود… توجیه‌گر کار خلاف نباشید، کارهای اساسی و زیربنایی دولت را بگویید و آن را تقویت کنید و دعا کنید… از کارهای درست محکم دفاع کنید ولی آن جاهایی که اشتباه و اختلاس وجود دارد را هم مطرح کنید».

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/163944

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی