پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

در سالگرد روز نکبت، هزاران نفر از حامیان فلسطین برای رد تجاوزگری رژیم صهیونیستی در پایتخت انگلیس به تظاهرات پرداختند.

منتشر شده در 23 اردیبهشت 1402
در سرویس

شبکه المیادین گزارش داد مردم در لندن، پایتخت انگلیس از ساعاتی پیش برای حمایت از فلسطینیان و رد تجاوز به غزه به خیابان‌ها آمده‌اند و به سمت مقر دولت در مرکز لندن به راه افتاده‌اند. 

پیش از این نیز روزنامه‌های انگلیسی از قبیل «مورنینگ استار» پیش‌بینی کرده بودند در روز «نکبت» هزاران نفر از مردم در لندن به تظاهرات بپردازند. 

فلسطینیان و حامیان فلسطین، هر ساله ۱۵ مه در سراسر جهان به مناسبت روز نکبت به تظاهرات می‌پردازند. نیرو‌های صهیونیستی در این تاریخ در سال ۱۹۴۸ پس از جلب حمایت دولت انگلیس برای ایجاد یک به اصطلاح کشور یهودی در فلسطین، رژیم صهیونیستی را تاسیس کرده و اولین جنگ اعراب و اسرائیل را آغاز کردند. 

نیرو‌های نظامی رژیم صهیونیستی حداقل ۷۵۰ هزار فلسطینی را از خانه‌ها و سرزمین‌های خود بیرون رانده و ۷۸ درصد فلسطین را اشغال کرده‌اند. ۲۲ درصد باقیمانده خاک فلسطین به کرانه باختری اشغالی و نوار غزه تقسیم شده است. صد‌ها هزار نفر از فلسطینیان از منازل خود رانده شده و هنوز در کمپ‌های پناهندگان در کشور‌های همسایه زندگی می‌کنند.

تل‌آویو در مجامع بین‌المللی متهم به ایجاد آپارتاید است و به خشونت در سرزمین‌های اشغالی ادامه می‌دهد. گفتنی است، خشونت علیه فلسطینی‌ها پس از انتخاب کابینه راست افراطی به رهبری بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر این کشور افزایش یافته است.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/7245

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی