پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

تظاهرات بیش از 160 هزار اسرائیلی علیه نتانیاهو در تل‌آویو

بیش از 160 هزار صهیونیست در هفدهمین شنبه متوالی در تل‌آویو علیه نخست وزیر رژیم صهیونیستی تظاهرات کردند.
منتشر شده در 9 اردیبهشت 1402
در سرویس

 رسانه‌های رژیم صهیونیستی اعلام کردند که برآوردها حاکی از آن است که دست کم 162 هزار نفر در تظاهرات عصر روز شنبه علیه نخست وزیر رژیم صهیونیستی مشارکت داشته‌اند.

هزاران نفر از صهیونیست‌ها در دیگر شهرهای فلسطین اشغالی نیز در هفدهمین شنبه پیاپی در تظاهرات علیه طرح اصلاحات سیستم قضایی نتانیاهو شرکت کردند.

رسانه

 این تظاهرات در حالی برگزار می‌شود که پنجشنبه گذشته ده‌ها هزار نفر از حامیان صهیونیست و تندروی کابینه «بنیامین نتانیاهو» به خیابان‌ها آمدند و از طرح جنجالی اصلاحات قضایی که حمایت کردند.

طبق گزارش پایگاه خبری «عربی۲۱»، وضعیت دوقطبی حاصل‌شده از طرح اصلاحات قضایی بر سرزمین‌های اشغالی حاکم است و حامیان نتانیاهو با آمدن به خیابان‌ها به دنبال آن هستند تا موازنه قدرت را به کابینه بحران زده او بازگردانند؛ در حالی که منتقدان و معارضان همچنان معتقدند این طرح نظارت قانونی برفعالیت‌های کابینه را  از بین خواهد برد.

 اعتراضات علیه طرح اصلاحات قضایی نتانیاهو برای بیش از سه ماه تداوم یافته و سرزمین‌های اشغالی را برای هفدهمین هفته متوالی به صحنه درگیری معارضان و حامیان کابینه تبدیل کرده است. از زمان اعلام این طرح تاکنون تل آویو و سایر شهرک‌های اشغالی هر شنبه شب شاهد تجمعات صهیونیست‌های منتقد برنامه‌های کابینه نتانیاهو است و رهبران معارض نیز به برنامه‌های خود علیه نتانیاهو ادامه می‌دهند.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/8564

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی