پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

وزیر راه و شهرسازی:

تصفیه خانه فاضلاب شماره ۲ پردیس تا ۶ ماه آینده به بهره برداری می رسد

وزیر راه و شهرسازی گفت: تصفیه خانه فاضلاب شماره ۲ پردیس با ظرفیت ۲۲ هزار متر مکعب تا ۶ ماه آینده به بهره برداری می رسد.
منتشر شده در 28 دی 1402
در سرویس |

پنجشنبه در حاشیه بازدید از محل ساخت تصفیه خانه فاضلاب شماره ۲ پردیس در جمع خبرنگاران با اشاره به اهمیت ساخت تصفیه خانه فاضلاب درنزدیکی روستای باغکمش ادامه داد: تصفیه خانه فاضلاب شماره یک در شهر پردیس فعال است اما با توجه به رشد جمعیت و تحویل واحدها به مالکان ، پاسخگوی نیاز نیست و ساخت و راه اندازی تصفیه خانه فاضلاب شماره ۲ در دستور کار قرار دارد.

وزیر راه و شهرسازی گفت: تعداد قابل توجهی از واحدها را در ماه‌های گذشته تحویل دادیم و تا پایان سال نیز عدد قابل توجه دیگری هم به مالکان تحویل می شود ، با اتمام سایر پروژه ها جمعیت پذیری شهر افزایش پیدا می کند و باید زیرساخت های لازم تامین شود.

بذرپاش افزود: یکی از زیر ساخت های اصلی موضوع فاضلاب شهر است که اگر تدبیر جدی حاصل نشود شهر و همسایگان شهر دچار مشکلات زیست محیطی می شوند.

وی توضیح داد: از مدیر شهر جدید خواستیم که اتصالی به تصفیه خانه شماره یک به طور موقت در طی دو ماه آینده انجام شود تا با این اتصال برای آینده هم ظرفیتی ایجادو مشکلات احتمالی بر طرف بشوند.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: طرح تصفیه خانه فاضلاب شماره ۲ تا امروز ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و بخشی از پروژه به دلیل مشکلات مالی دیده نشده به مشکل خورده بود ، در جلسه امروز با قرارگاه خاتم که مجری این طرح است مقرر شد در قالبهای مختلف تامین منابع مالی را انجام بدهیم و این تصفیه خانه با ظرفیت ۲۲ هزار متر مکعب تا ۳۰ تیر ماه( ۶ ماه آینده) به بهره برداری برسد.

بذرپاش گفت: ظرفیت تصفیه خانه فاضلاب شماره ۲ ظرفیت خوبی برای پاسخ به نیاز جمعیت شهر جدید پردیس را دارد و برای هدف های بلند مدت تمهیدات دیگر را در صورت نیاز خواهیم داشت.

تا آخر سال ۷ هزار واحد مسکن مهر پردیس تحویل می شود

وزیر راه و شهرسازی از تحویل هفت هزار واحد دیگر به مالکان تا پایان امسال خبر داد و اظهار داشت: بخش باقی مانده واحدهای مسکن مهر پردیس تا پایان امسال و نیمه اول سال آینده به مالکان تحویل داده می شود.

بذرپاش گفت: ۱۰ هزار واحد از مسکن های مهر که از ۱۲ سال پیش معطل باقی مانده بود را به متقاضیان تحویل دادیم. وی گفت: برای تکمیل واحدهای مسکن مهر در این دولت منابع مالی، آورده متقاضی و وام نداشتیم و در بودجه عمومی هم منابعی برای تکمیل آن دیده نشده است، ساخت آن در تعهد دولت است و باید روش های دیگر تامین مالی را اتخاذ می کردیم که برای تحویل ۱۰ هزار واحد انجام شد و واحدها را تحویل دادیم.

وزیر راه و شهرسازی گفت: برخی از پروژه ها هنوز روی خاک هستند و برای آنها تمهیدی در نظرگرفتیم تا با توافق مالک بتوانیم آنها را به روشی به اتمام برسانیم.

بذرپاش ادامه داد: بنا بر فرمایش رئیس جمهور ۲۴۰ هزار واحد مسکن مهر از گذشته باقی مانده بود و با تمهیدات ویژه ۱۱۶ هزار واحد از ۲۴۰ هزار واحد به هموطنان تقدیم شده است.

وی با بیان اینکه پروژه های مسکن مهر پردیس طی چند ماه اخیر رشد خوبی داشته، توضیح داد: یکی از موضوعات خوبی که در این دوره همکاران ما در وزارت راه و شهر سازی در حوزه مدیریت سیاسی شهرستان موفق شدند اجرا کنند، موضوع کنترل بازار بود .

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: با اجرای این سیاست شاهد کاهش قیمت های مسکن در شهر جدید پردیس هستید و در برخی از فاز ها تا ۴۰ درصد هم کاهش قیمت را مواجه بودیم. شاید کاهش قیمت واحدها برای برخی خبر بدی باشد اما برای اکثریت جامعه خبر خوبی است، مسکن کالایی برای سوداگری نیست برای استفاده عموم مردم است و در این راستا هر قدر بتوانیم از ابزارها برای کاهش قیمت استفاده می کنیم.

وی گفت: در مسکن مهر شهر جدید پردیس قیمت خانه ها به چهار میلیارد تومان رسیده بود که الان خرید خانه با قیمت های پایین تر نیز مقدور شده است.

وزیر راه و شهرسازی توضیح داد: سیاست نظارت بر مشاورین املاک، مالیات برخانه های خالی و سایر روشها که در دستور وزارت راه و شهر سازی است را دنبال می کنیم تا بتوانیم ثبات در قیمت مسکن را شاهد باشیم و حتی کاهش قیمت را در فواصل بعدی در دستور کار قرار می دهیم.

شهرستان پردیس با جمعیتی بیش از ۴۰۰ هزار نفر در شرق پایتخت قرار دارد.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/155754

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی