پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

وزیر کشور:

وزیر کشور تزریق ناامیدی به جامعه را سم مهلک برشمرد و آنرا به نفع توسعه و امنیت کشور ندانست و تاکید کرد: علت تلاش دشمن برای از بین بردن امید در دل جوانان همین است.

منتشر شده در 27 دی 1402
در سرویس

احمد وحیدی روز چهارشنبه در سومین نشست طرح ملی اعتلا (تعالی معرفتی و مهارتی و حرفه ای استادان) در دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد، افزود: دانشگاه باید با فهم عمیق خود نسبت به آنچه در کشور و جهان می گذرد، به جلو حرکت کند و امیدآفرین باشد.

وی انتخابات را تحول مهم کشور دانست و ادامه داد: اگر کسانی تبلیغ کردند که در انتخابات خنثی باشید یا مشارکت نکنید، به این معنا است که دانشگاه در مهمترین مساله سیاست یعنی انتخابات، دخالت نکند.

وزیر کشور اضافه کرد: آیا ضربه‌ای از این بدتر به پیکر دانشگاه است که از سیاست‌ورزی خردمندانه دور شود؟

وحیدی اظهار کرد: انتخابات مهم ترین اتفاق در عرصه سیاسی است و حضور قوی و مشارکت گسترده دانشگاه ها در امر انتخابات اهمیت بسیار است. دور کردن دانشگاه از این ایفای نقش، جفای بزرگ به آن است.

وی با بیان اینکه دانشگاه از بزرگترین کانون فرصت‌زا برای کشور است، تاکید کرد: اساتید عزیز در این زمینه وقرار دادن دانشگاه در این جایگاه رفیع، نقش اساسی دارند.

وزیر کشور با تاکید بر اینکه دانشجو باید در میدان باشد و برای مشکلات کشور راه حل ارائه دهد، خاطرنشان کرد: خارج کردن دانشگاه متن و جایگاه اصلی با موضوعات ساختگی، خیانت به دانشجو است. دانشگاه باید بهترین نقد منصفانه و تحلیل‌ها را داشته باشد و راه حل ارائه دهد.

وحیدی، دانشگاه متعالی و اسلامی را دانشگاهی توصیف کرد که به محیط و جامعه حساس است و گفت: این دانشگاه مشکلات را به دقت بررسی می کند و برای حل آنها پا در میدان می گذارد.

وی آگاهی اساتید و دانشجویان از پیشرفت های کشور در عرصه های مختلف را مهم دانست و با اشاره به برگزاری اردوهای پیشرفت، اظهار کرد: باید ظرفیت ها و نقاط بلندی که کشور به آن دست یافته است را تبیین کنیم.

وزیر کشور اظهار کرد: اگر دانشجو و حتی استاد دانشگاه بی اطلاع باشد، حتما دچار یاس و ناامیدی می شویم که راهی برای نابودی یک جامعه است.

وحیدی، امید و نگاه به آینده را برای توسعه کشور ضروری دانست و یادآور شد: علت تلاش دشمن برای از بین بردن امید در دل جوانان، همین است. انقلاب اسلامی دستاوردهای بزرگ دارد که باید به آن افتخار کرد.

وی تزریق ناامیدی به جامعه را سم مهلک برشمرد و اضافه کرد: تزریق ناامیدی به نفع توسعه و امنیت کشور نیست و دانشگاه می تواند با آگاهی از دستاوردها، مرجعیت خود را در جامعه حفظ کند.

وزیر کشور تصریح کرد: دانشگاه باید با فهم عمیق خود نسبت به آنچه در کشور و جهان می گذرد، به جلو حرکت کند. نشان دادن پیشرفت‌ها و تزریق امید واقعی اهمیت دارد.

وحیدی خاطرنشان کرد: طرح اعتلا باید به این مسایل بپردازد و در زمانه انتخابات شاهد ایفای نقش برجسته دانشگاه باشیم.

منبع : ایرنا
اشتراک گذاری :
jhtp.ir/155437

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی