پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

ترامپ در سخنرانی اخیر خود از عین الاسد گفت، آن زمانی که همه آمریکا در ترس و سکوت فرورفته بود و ترامپ شروع به صحبت کرد، ترامپ آن زمان خود را خیلی آرام و بدور از اضطراب میدانست، اما فیلم آن را دوباره ببینید، از اضطراب نمی‌توانست نفس بکشد.

منتشر شده در 16 آبان 1402
در سرویس

محسن فاطمی نژاد در خصوص صحبت‌های اخیر ترامپ در یادداشتی نوشت: نکته جالب این سخنرانی آن‌جایی است که دونالد ترامپ می‌گوید «حتما شما آن شب را به خاطر دارید. من آن شب تنها کسی بودم که نگران و مضطرب نبودم چرا که می دانستم چه اتفاقی خواهد افتاد». ترامپ در ادامه با اشاره به برخی از حاضرین در سخنرانی‌اش می گوید که آن ها مضطرب بوده اند ولی او همان شب تلاش کرده همه آن ها را آرام کند.

می شد تا حدودی با این صحبت‌ها و ادعای دونالد ترامپ همراه شد ولی مشکل زمانی اتفاق می افتد که او از عدم اضطراب و نگرانی‌اش در آن شب صحبت می کند. در واقع مشکل زمانی پیدا می شود که بحث ارتباطات غیرکلامی و زبان بدن پیش کشیده می شود.

دیدیم که برخی از خبرگزاری‌ها بلافاصله بعد از انتشار این سخنان ترامپ، به نقل از منابع آگاه آن را تکذیب کردند. به نظرم واقعاً این کار نه لازم است و نه اثرگذار. کسی که بخواهد مدعای ترامپ را انکار کند، کسی بهتر از خودش نیست. به قول معروف «چشم ها دروغ نمی گویند». کافی است فقط با یک متخصص زبان‌شناسی یا تحلیل‌گر زبان بدن بنشینید و سخنرانی تقریباً چهار سال پیشش را تحلیل کنید. کدام سخنرانی؟ همان سخنرانی معروف که فردای حمله به عین الاسد انجام داد در حالی که یک جین ژنرال کهنه کار را پشت سرش قطار کرده بود.

رئیس جمهور بدون اضطرابِ آمریکا در آن لحظات که تازه چندین ساعت از حمله نیز می گذشت برای ۹دقیقه سخنرانی، نزدیک به ۶۰ بار  نفس گرفت تا بتواند جملاتش را کامل کند. ترامپ در حالی داشت از خودش به عنوان رئیس جمهور دارای قدرتمند ترین ارتش جهان صحبت می کرد که به کل یادش رفته بود، حائل کردن دست‌ها و تکیه دادنشان به میز به معنای نیاز او به یک تکیه گاه و نشانه‌ای از ظهور و بروز ترس است.

تازه این‌ها فارغ از سفسطه‌هایی است که در هر دو خطابه‌اش یکی در این روزها و دیگری در چهار سال قبل وجود دارد. همانقدر که اینجا این حرف‌ها را با مصرفی انتخاباتی و برای سرکوفت زدن به بایدن می گوید، ان موقع هم سخنرانی‌اش مصرف داخلی داشت.

به هر ترتیب، اگر شما فکر می کنید حرف های این روزهای ترامپ از آن شب حمله به عین الاسد درست است، یکبار دیگر سخنرانی‌اش را در هشتم ژانویه ۲۰۲۰ یعنی  درست یک روز بعد از حمله ببینید. زیاد وقت‌تان را نمی‌گیرد و فقط ۹ دقیقه است. البته مواظب باشید استرس و اضطراب سخنران به شما منتقل نشود. ضمناً شنیدنش مزایایی هم دارد؛ به خصوص اگر از دسته ای هستید که فکر می کند اعتماد به نفس کافی برای ایراد یک سخنرانی و انجام یک ارائه در جمع را ندارد. چرا؟ گفتم که کافی است سخنرانی چهار سال پیش ترامپ را با زبان اصلی ببینید!

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/147050

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی