پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

یک نویسنده آمریکایی در کتاب جدیدش فاش کرد، دونالد ترامپ در دوره ریاست جمهوری خود مکررا اخراج دختر و داماد خود از دولتش را در نظر داشته است.

منتشر شده در 7 مهر 1401
در سرویس

 یک نویسنده و روزنامه‌نگار آمریکایی در کتاب جدید خودش نوشت، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور سابق آمریکا در زمان ریاست جمهوری خود، چندین بار قصد اخراج «ایوانکا ترامپ» و «جارد کوشنر»، دختر و دامادش که به عنوان مشاور ریاست جمهوری او فعالیت می‌کردند را داشته و در یک مقطع نیز خواست این کار را با توسل به «توئیتر» عملی کند.

به نوشته روزنامه «واشنگتن اگزماینر»، «مگی هابرمن»، روزنامه‌نگار «نیویورک تایمز» در کتاب جدیدش تحت عنوان «مرد شیاد: شکل‌گیری دونالد ترامپ و در‌هم شکستن آمریکا» نوشته است، ترامپ یک بار در نشستی با «جان کلی»، رئیس دفتر سابق دوران ریاست جمهوری او و «دون مک‌گان»، مشاور حقوقی وقت کاخ سفید درباره قصدش برای اخراج این زوج از دولتش صحبت کرد. ایوانکا ترامپ و جارد کوشنر هر دو به عنوان مشاور وقت کاخ سفید فعالیت می‌کردند.

بر اساس این کتاب،‌ او در این نشست گفت، می‌تواند برای این منظور صرفا توئیت کند که داماد و دخترش کاخ سفید را ترک می‌کنند اما این حرف با مخالفت جان کلی مواجه شد.
هابرمن نوشت: «کلی و مک‌گان نسبت به این پیشنهاد مقاومت و اظهار نگرانی کردند، چنانچه  دختر و داماد ترامپ در برابر این مساله مقاومت کنند ترامپ دیگر نخواهد توانست از آنها حمایت کند.»

او ادامه داد: «کلی جلوی ترامپ را گرفت که آنها را از طریق توئیتر اخراج نکند و گفت، ترامپ باید قبل از انجام این کار با آنها مستقیما حرف بزند. ترامپ حرف او را قبول کرد و سپس هرگز این کار را عملی نکرد.»

ایوانکا ترامپ و کوشنر در تمام مدت ریاست جمهوری ترامپ در سمتشان در کاخ سفید باقی ماندند.

در کتاب هابرمن که به موضوع مسیر ترامپ از تبدیل شدن از یک تاجر به یک رئیس جمهور در آمریکا می‌پردازد ماجراهای دیگری نیز درباره این رئیس جمهور سابق آمریکا مطرح شده است. این کتاب همچنین جزئیات جدیدی درباره اغتشاش در مدیریت کاخ سفید تحت حاکمیت ترامپ مطرح کرده است.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/33395

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی