پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

رئیس‌جمهور پیشین آمریکا در اظهاراتی جدید، ممنوعیت‌های سقط‌جنین در این کشور را یک موضوع ایالتی دانسته و عنوان کرد با ممنوعیت‌های سراسری در این زمینه مخالف است.

منتشر شده در 21 فروردین 1403
در سرویس
دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا در اظهاراتی راجع به حق سقط‌ جنین برای زنان، به رسمیت شناختن این حق و یا مخالفت با آن را کاملا ایالتی دانسته و از اعمال ممنوعیت‌های سراسری برای تمام ایالت‌ها در قالب یک قانون کلی در این زمینه حمایت نکرد.
به گزارش ای‌بی‌سی نیوز، با این وجود، ترامپ باز هم در بخشی از صحبت‌هایش عنوان کرد از اینکه قضات دیوان عالی که او نامزد کرده بود برای لغو سقط جنین به عنوان یک حق قانونی در آمریکا اقدام کرده بودند، قدردانی کرد. ترامپ در این سخنرانی از پاسخ دادن به این سوال که در صورت بازگشت به کاخ سفید از ممنوعیت‌های سراسری سقط جنین حمایت می‌کند یا خیر، امتناع کرد. بسیاری از محافظه کاران مذهبی حزب جمهوری‌خواه که سال‌هاست خود را مخالف سرسخت حق سقط جنین عنوان می‌کنند، پس از شنیدن سخنان ترامپ گفتند که از وی ناامید شده‌اند و برخی دیگر وی را فردی دروغ‌گو خواندند.
به اعتقاد بسیاری از کارشناسان مواضع جدید ترامپ در باب سقط جنین، این موضوع را به یکی از مهم‌ترین موضوعات مورد توجه رای‌دهندگان برای انتخابات 2024 تبدیل کرد. وی در توضیح نظراتش در این رابطه عنوان کرد: این ایالت‌ها هستند که بر اساس رای‌گیری و یا قانون‌گذاری و یا هر دو مورد در این رابطه تصمیم می‌گیرند.تصمیم آنهاست که باید قانون حاکم بر ایالت ها باشد. مایک پنس، معاون سیاسی سابق ترامپ در رابطه با اظهارات وی در این زمینه عنوان کرده است: عقب‌نشینی ترامپ در این مسئله در حکم سیلی به صورت میلیون‌ها نفر از مردم آمریکاست.

حتی لیندسی گراهام،سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی و یکی از حامیان پرو پا قرص ترامپ هم به صراحت اعلام کرد با تمام احترامی که برای وی قائل است، اما با مواضع او در این زمینه مخالف است. ترامپ در ادامه عنوان کرد که در اصل بر عهده ایالت‌هاست که در این رابطه کار درست را انجام دهند. آنچه که مواضع ترامپ در رابطه با این موضوع را تعیین می‌کند، تلاش برای بالا بردن شانس پیروزی‌اش در انتخابات است.وی حتی در بیانیه‌ای که در همین رابطه منتشر کرده است، به صراحت عنوان کرد همه تلاشش را برای بهترین استفاده از یک وضعیت بد سیاسی به کار می‌گیرد.

منبع : فارس
اشتراک گذاری :
jhtp.ir/166608

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی