پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

سخنگوی پارلمان مجارستان:

تبدیل اوکراین به پایگاهی نظامی علیه روسیه، اشتباه بزرگ غرب بود

سخنگوی پارلمان مجارستان می‌گوید که غرب با تلاش جهت تبدیل کردن اوکراین به پایگاهی ضد روسیه، اشتباه بزرگی را مرتکب شد.
منتشر شده در 30 آذر 1401
در سرویس

به نقل از راشاتودی، لازلو کوور، سخنگوی پارلمان مجارستان با پرده‌برداری از اشتباه بزرگ غرب گفت که مسکو هیچ چاره‌ای جز مداخله نظامی در اوکراین نداشت.

کوور یادآور شد که جنگ اوکراین نقشه ژئوپلیتکی جهان را تغییر داده و همچنین اضافه کرد که همزمان با اعمال تحریم‌های جدید غرب علیه مسکو، سردمداران سیاسی اروپا «بنا به دلایلی، نسبت به تخریب اقتصادی و سیاسی روسیه علاقه‌مند شده و در عین حال، با «ایجاد یک پرده آهنین جدید» نسبت به جدا کردن مسکو از اتحادیه اروپا اقدام کردند.

وی همچنین با محکوم کردن عملیات نظامی روسیه در اوکراین، تاکید کرد که غرب، مسکو را از «مرزهای امپریالی باستانی» عقب راند. علاوه بر این، به گفته وی، از نظر مسکو «این کار هم برای غرب کافی نبوده و آنها رفته رفته به قلمرو مرکزی روسیه نزدیک و نزدیک‌تر شدند.»

وی افزود: معتقدم جهان غرب نه تنها با تلاش جهت حذف اوکراین از قلمرو منافع روسیه، بلکه با تبدیل کردن آن به پایگاه نظامی و پرجمعیت علیه مسکو، اشتباه راهبردی بزرگی را مرتکب شد.

به باور کوور، پس از این اقدامات، مسکو به این نتیجه رسید که دیگر نباید به این تلاش‌ها، بی‌تفاوت باشد.

سخنگوی پارلمان مجارستان در ادامه با تاکید بر اینکه اعمال تحریم علیه مسکو «بیشتر از روسیه، به اروپا ضربه زده» و تصریح کرد که اروپای مرکزی برای اجتناب از تبدیل شدن به «حاشیه شرقی امپراتوری آتلانتیک شمالی(ناتو)» نهایت تلاش خود را انجام دهد.

وی همچنین ضمن درخواست برای حصول راه‌حلی صلح‌آمیز برای جنگ اوکراین، تاکید کرد که «بهترین سناریو برای اروپا ایجاد سازوکار صلحی است که در آن الزامات امنیتی طرفین لحاظ شود.»

اظهارات وی پس از آن مطرح شد که امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه در مصاحبه‌ای گفت که جنگ اوکراین در نهایت باید با راه‌حل دیپلماتیک حل و فصل شود و غرب «تضامین امنیتی» درخواستی مسکو را فراهم آورد.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/21821

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی