پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان پنجشنبه شب در سخنانی در واکنش به هتک حرمت قرآن کریم در سوئد خواستار اخراج سفرای این کشور از کشور‌های عربی و اسلامی شد.

منتشر شده در 30 تیر 1402
در سرویس

دبیرکل حزب الله اضافه کرد، از همه خواهران و برادران می‌خواهم روز جمعه در نماز ظهر و جمعه، یک جمعه معمولی نباشند و مساجد و نمازخانه‌ها مملو از قرآن شوند و در مقابل مساجد تجمع شود.

نصرالله همچنین گفت: پیام تحصن روز جمعه ما در مقابل همه مساجد باید این باشد که از دولت‌ها بخواهیم سفیران خود را از سوئد خارج و سفیران سوئد را اخراج کنند.

وی افزود: فراخوان ویژه‌ای برای تحصن بعد از نماز جمعه دارم و از دولت لبنان می‌خواهیم در اعتراض به هتک حرمت مسلمانان، سفیر سوئد را از لبنان اخراج کند.

دبیرکل حزب الله اضافه کرد، روز جمعه در مقابل مساجد برای حمایت از قرآن کریم تجمع خواهیم کرد و جمعه شب نیز در مجالس با قرآن خواهیم بود. ما به همه دنیا می‌گوئیم این قرآن را با قلب و خون خود حفظ خواهیم کرد و این همه مسئولیت ما است و همه دنیا باید ببینند که وقتی مصحف ما مورد هتک حرمت قرار گرفت، چگونه آن را در آغوش می‌گیریم و می‌خوانیم.

پلیس سوئد روز گذشته در اقدامی تحریک آمیز بار دیگر مجوز آتش زدن قرآن در مقابل سفارت عراق در استکهلم برای همان فردی که پیش‌تر مرتکب این عمل شنیع شده بود را صادر کرد.

روز پنجشنبه «سلون مومیکا» بار دیگر در حرکتی موهن و اسلام ستیزانه، اقدام به پاره و لگد کردن این کتاب آسمانی و پرچم عراق در مقابل سفارت عراق در استکهلم کرد.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/2534

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی