پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

تاج: کی روش و برانکو گزینه سرمربی گری تیم ملی هستند/ خیلی‌ها باختند و سرمربی‌شان را تغییر ندادند

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: اگر می‌گویید در زمان حضور اسکوچیچ با کی‌روش مذاکره کرده‌ایم مدارکش را به مردم نشان دهید.
منتشر شده در 28 آذر 1401
در سرویس

مهدی تاج در مورد اینکه مدارکی وجود دارد که با کی‌روش در زمان اسکوچیچ مذاکره‌هایی صورت گرفته گفت: این‌ها را به من نه، به مردم نشان بدهید. من نه دیده‌ام، نه شنیده‌ام، اگر سراغ دارید به مردم نشان بدهید.

وی در مورد بیانیه فدراسیون فوتبال علیه اسکوچیچ که پیگیرد قانونی خواهد داشت گفت: ادعا‌هایی توسط من برای یک نفر علیه یک نفر در کشور دیگری صورت می‌گیرد. پرسپولیس زمانی که باشگاه النصر از او شکایت کرد آن زمان من در فدراسیون فوتبال هم مسئولیتی نداشتم. من استوری گذاشتم و گفتم به عنوان نایب رئیس AFC این مساله درست نیست، ولی من با همین استوری به کمیته انضباطی AFC و فیفا و دادگاه عالی ورزش کشیده شدم. آیا حرف بدی زده بودم؟ ولی آنجا النصر به AFC شکایت کرد و بعد حرفم را شنید، ولی رایی صادر نکرد، اما آن‌ها رفتند از من و پرسپولیس به دادگاه عالی ورزش شکایت کردند که من و پرسپولیس وکیل‌های جداگانه گرفتم و حتی علیه AFC هم شکایت کردند که در آنجا هم رای به نفع ما صادر کردند؛ بنابراین می‌توان پیگیری حقوقی کرد اگر هم بخش حقوقی ما شکایت کرده باشد کار غیر قانونی انجام نشده است.

رئیس فدراسیون فوتبال درمورد اظهارات برخی بازیکنان درخصوص نگه داشتن کی‌روش در تیم ملی، خاطرنشان کرد: من کی‌روش را حفظ می‌کنم یا فلان مربی را می‌آورم، من که با بازیکنان چند روز بودم و می‌دانم که مثلاً آزمون نمی‌تواند مربی را نگه دارد.

تاج در مورد اینکه تیم ملی نتیجه خوبی در جام جهانی نگرفت گفت: تیم ملی با هیچ دوره‌ای در این دوره قابل مقایسه نبود و همه تلاش‌ها برای عادی‌سازی فضای مسابقه بود و یکسری از داخل و خارج و دوستی مثل شما یا دشمنی در جایی دیگر و… شرایط عادی نبود. در مثالی در عربی می‌گویند درک کردنی هست، اما وصف کردنی نیست. خیلی‌ها می‌دانند در داخل و خارج چه افرادی علیه تیم ملی کار می‌کردند.

وی افزود: من نیامده‌ام از مربی دفاع کنم و نه احساسی حرف بزنم. شاید بخواهید کی‌روش را له کنید. من انتظار باخت سنگین مقابل انگلیس را نداشتم و از مردم هم عذرخواهی کردم. مگر می‌شود بگویم که بد نتیجه گرفته‌ایم و عذرخواهی هم نکنیم؟ اگر بخواهیم مسائل را باز کنیم که هیچ اگر قابل درک است که. دروازه‌بان تیم ملی در آغاز مسابقه مصدوم شد و دروازه‌بان تعویض شد و همه ما انتظار دیگری داشتیم.

وی تصریح کرد: چه اتفاقی افتاد که ما به انگلیس باختیم و بد هم باختیم، اما هرچه از زمان بازی گذشت بهتر شدیم و دو گل هم به انگلیس زدیم. در نیمه دوم ۳ بر ۲ باختیم و دوبار هم توپ را به میله زدیم!

رئیس فدراسیون فوتبال افزود: شرایط عادی نبود در بازی با انگلیس، اما ۴ روز بعد بحث‌هایی بین مدیران و بازیکنان پیش آمد و خودشان به نتیجه رسیدند که اتفاقات خوبی نبوده است، اما مقابل ولز بازی قابل قبولی انجام دادیم؛ حتی با آمریکا که بازنده شدیم تیم ملی ایران بازی کرد. تا دقیقه ۹۹ هم آماده صعود بودیم و نصف قدم تا صعود فاصله داشتیم حتی به داور برای یک پنالتی اعتراض کردیم. گفت اگر هم پنالتی بود هم وقت تمام شده است و این حرف داور حرف درستی بود.

تاج در مورد اینکه تیم ملی مدیر فنی دارد یا خیر، گفت: خیر؛ کی‌روش خودش فنی است و ما در ۲۰۱۸ هم نداشتیم و در بازی‌های اسکوچیچ هم مدیر فنی نداشتیم.

وی در مورد اینکه چرا سرمربی تیم ملی انتخاب نمی‌شود، گفت: خیلی تیم‌ها مثل قطر که میزبان مسابقات هم بود خوب هم نتیجه نگرفت، اما قطر و عربستان هم بعد از باخت هم سرمربی تیمشان را عوض نکردند. عربستان هم مثل ما باخت. ما هم به همین قهرمان جهان یک بر صفر بازنده شدیم و ولز را بردیم و این‌ها را کنار هم برای چی می‌گذارید؟ می‌خواهید کی‌روش را بکوبید؟

رئیس فدراسیون فوتبال در مورد اینکه حشمت مهاجرانی و علی پروین را قبول دارید پس بگویید که چرا تکلیف سرمربی تیم ملی مشخص نمی‌شود، تصریح کرد: خیلی‌ها باختند و سرمربی‌شان را تغییر ندادند و احساس می‌کردند با همین نفرات کارشان را ادامه دادند. انگلیس هم به حساب خودش هم خوب نتیجه نگرفت و تغییر نداد. آلمان هم سرمربی خود را تغییر نداده عربستان هم همین طور، ما هم احساسی نمی‌خواهیم عمل کنیم. هم کی‌روش و هم دیگران جز گزینه‌های سرمربیگری تیم ملی هستند. تیم ملی کشور است و تیم آقای تاج نیست که بخواهم فقط من تصمیم بگیرم. من اشتباهاتی داشته‌ام و بازهم اشتباه خواهم کرد. بهترین تصمیم انتخاب کی‌روش برای حضور در جام جهانی است.

وی در مورد آخرین وضعیت پرونده مارک ویلموتس اظهار داشت: باید این مبلغ را پرداخت کنیم. خوشبختانه فیفا در حال کمک کردن مبلغی به فدراسیون فوتبال است تا پول ویلموتس پرداخت شود. این مبلغ پرداخت هم شده است. پرونده ویلموتس ۴ میلیون دلار جریمه بود که ۶ میلیون دلار همراه با جرائم و ۵ درصدی که در رأی آمده بود با احتساب این مبالغ پرونده ویلموتس حدود ۶ میلیون دلار می‌شد.

تاج تأکید کرد: اگر رأی به ضررمان شد باید ۹.۶ میلیون دلار پرداخت می‌کردیم. خوشبختانه با اعتراض فدراسیون و پیگیری‌های انجام شده و وکلایی که در مجموعه قبلی کمک کردند و همچنین وکلای نهاد ریاست جمهور رأی شکسته شد در این حال جریمه‌ها نیز از بین می‌رود. هر حکمی در دادگاه CAS شکسته شود همه جریمه‌هایش بخشیده می‌شود، اما اصل مبلغ هم نصف شد. اکنون ۳.۵ میلیون دلار باید پرداخت کنیم.

وی در مورد وضعیت توقیف ساختمان فدراسیون فوتبال توسط شرکت شستا به دلیل محقق نشدن وام این شرکت برای تحویل ۲ میلیون یورو به مارک ویلموتس اظهار داشت: آن موضوع قابل رسیدگی است و هر ادعایی را می‌توانند رسیدگی کن و ما هم مکلف به پاسخگویی هستیم.

رئیس فدراسیون فوتبال در خصوص اینکه آیا برانکو جزو گزینه‌های سرمربیگری تیم ملی است، گفت: اسم برانکو هم مطرح است.

تاج در خصوص اینکه آیا مذاکره میرشاد ماجدی با این مربی در عمان صحت دارد، توضیح داد: خیر، ماجدی مسئولیتی برای این کار نداشت. ما مذاکره‌ای با برانکو نکرده‌ایم اگر هم قرار است فدراسیون مذاکره‌ای انجام دهد باید من در جریان باشم و با برانکو و کی‌روش و هیچ گزینه دیگری هنوز صحبت نکرده‌ایم.

وی در خصوص اینکه آیا مربی ایرانی نیز جزو گزینه‌های سرمربی تیم ملی است، عنوان کرد: چیزی که به ذهن من می‌آید مجموعه مربیان ایرانی بزرگواری داریم. خودم هم با خیلی از مربیان ایرانی مثل مرحوم پورحیدری، مرحوم حجازی، محمد مایلی‌کهن، علی دایی، فرهاد کاظمی و … کار کرده‌ام که همگی محترم و عزیز هستند. نیت من این است که از سرمربیانم دفاع کنم.

مدیرعامل اسبق باشگاه سپاهان در مورد اینکه ناصر حجازی همیشه از او تعریف می‌کرد، گفت: زمانی که حجازی در سپاهان سرمربی ما بود بازی‌های لیگ جزیی بود. یک نیم فصل با آن مرحوم ۳ امتیاز گرفتیم. یادم هست تماشاگران به من و او چیز‌های می‌گفتند. اولین دوره‌ای بود که حجازی پس از حضور در بنگلادش به ایران آمد. پس از حضور حجازی در سپاهان او را به ذوب‌آهن بردیم.

تاج اضافه کرد: هدف نهایی من هم اهتزاز پرچم تیم ملی است. اگر انتقادی هم هست مهم این است که ما بفهمیم این انتقاد بوی شخصی ندارد و برای کشور است. ما و صداوسیما سرباز این کشور هستیم. من وقتی عضو هیأت مدیره پرسپولیس بودم با علی پروین کار کردم.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/22038

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی