پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

پیشکسوت فوتبال ایران اعتقاد دارد پولی که قرار است صرف پرداخت بدهی مارک ویلموتس شود به اندازه یارانه سه چهار میلیون نفر ایرانی است.

منتشر شده در 8 مرداد 1401
در سرویس

حسن روشن، درباره اعلام رأی پرونده شکایت مارک ویلموتس علیه فدراسیون فوتبال ایران اظهار داشت: به قول برخی دوستان ای کاش ما خارج را نمی‌دیدم تا مربیان خارجی بیاوریم! برای آوردن مربی یا بازیکن خارجی چهار پنج کمیته باید طرف را تأیید کنند. در ایران چون به صورت شخصی تصمیم گرفته می‌شود، هیچ مربی یا بازیکن خارجی با بررسی همه‌جانبه انتخاب نمی‌شود. دلالان اعلام می‌کنند فلان مربی در حال حاضر بیکار است و به شرایط‌تان می‌خورد. متأسفانه نه قبل و نه بعد از انتخاب وضعیت بازیکن یا سرمربی معرفی شده بررسی نمی‌شود و دست آخر هم می‌شود شرایطی که امروز می‌بینیم.

مهاجم پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان خاطر نشان کرد: وقتی قرار است مربی انتخاب شود، ابتدا باید کمیته فنی او را تأیید کند و سپس به کمیته پزشکی برود و معاینه شود. پس از قبولی در معاینات پزشکی باید برای توافقات مالی او را به کمیته مالی ارجاع بدهند و اگر پذیرفته شد در کمیته حقوقی بررسی نهایی صورت بگیرد. پس از عبور از این کمیته‌ها، قرارداد باید توسط رئیس مجموعه امضا شود. در ایران کمیته فنی که مشخص شد تصمیم‌گیرنده نیست. تعجبم از ابراهیم قاسمپور است که چطور به کمیته فنی فدراسیون رفته است.

وی در ادامه افزود: در ایران با طرف تماس می‌گیریم و حتی قراردادش را در پاکت می‌گذاریم و برای او ارسال می‌کنیم. گویا از قبل تعیین شده است که طرف بیاید و بعد از مدتی راحت شکایت کند! فیفا هم قانونی گذاشته است که هر کسی دو ماه حقوق نگیرد، می‌تواند کل مطالباتش را طلب کند و این یعنی حق با کسی است که حقوقش را نگرفته و رفته است.

پیشکسوت فوتبال ایران با اشاره به رأی پرونده ویلموتس خاطرنشان کرد: در شرایطی که در ایران مردم هر ماه منتظر یارانه 45 هزار تومانی هستند، قرار است به یک مربی که تنها چند ماه کار کرد و نتایج ضعیفی با تیم ملی فوتبال گرفت بالای 150 میلیارد بدهند. مردم با یارانه 45 هزار تومانی فقط می‌توانند چند عدد نان سنگک بخرند. فکر می‌کنم پولی که قرار است به ویلموتس بدهند یارانه چند میلیون ایرانی می‌شود. کی‌روش هم همین کار را با فدراسیون کرد و چون راهش را یاد گرفته بود خیلی پول گرفت. ما مربیانی به ایران آوردیم که بیکار بودند و به خاطر ما میلیارد شدند.

روشن در پایان گفت: مهدی تاج با ویلموتس قرارداد بست، ولی باید دید چه افراد دیگری در قرارداد این مربی نقش داشتند. اگر تاج مسئول اصلی این قرارداد باشد و می‌خواهد دوباره رئیس فدراسیون شود، پرونده ویلموتس را زیر بغلش بگذارند و به او بگویند «آن را حل کن». اگر تاج ویلموتس را آورده باشد و دیگران نقشی نداشته باشند، خود او باید تاوانش را بدهد.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/42062

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی