پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران درباره تعطیلی روز شنبه گفت: اتاق بازرگانی براساس مطالعات انجام شده معتقد است، تعطیلی روز شنبه می‌تواند بر ارتباط مردم و فعالان اقتصادی با دنیا تاثیرگذار باشد.

منتشر شده در 30 اردیبهشت 1403
در سرویس

به گزارش جهت پرس؛ صمد حسن‌زاده در حاشیه دوازدهمین نشست از دوره دهم هیات نمایندگان اتاق ایران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این‌ که برخی می‌گویند با الکترونیکی شدن فرآیندها فرقی ندارد کدام روز تعطیل باشد، درست نیست؛ چرا که با این استدلال می‌توانی بگوییم حالا همه فرآیندها الکترونیکی شده و می‌توانیم با وجود اینترنت کل هفته را تعطیل کنیم. اما تجربه دنیا نشان می‌هد با تعطیل شدن جمعه و شنبه یا شنبه و یکشنبه می‌تواند برای کل اقتصاد بهتر برنامه ریزی کرد. همچنین این موضوع کمک می‌کند ارتباط بیشتری با دنیا داشته باشیم. بنابراین این پیشنهاد از سوی اتاق ارائه شده و امیدواریم مورد توجه مسئولان قرار گیرد.

حسن‌زاده ابراز امیدواری کرد که شورای نگهبان با تعطیلی روز شنبه موافقت کند و گفت: در مورد ارائه تسهیلات به واحدهای تولیدی نیز که از اسفندماه سال گذشته تاکنون با مشکل مواجه شدند هم بانک مرکزی برنامه ریزی‌هایی داشته و براساس جلساتی که داشتیم به نظر می‌رسد بانک مرکزی در حال ارائه تدبیری برای پرداخت تسهیلات واحدهای تولیدی است و پیش‌بینی می‌شود در همین هفته بانک مرکزی دستورالعمل خاصی به بانک‌های کل کشور اعلام کند.

وی در پاسخ به سوال ایسنا درباره تصمیم بانک مرکزی برای راه‌اندازی بازار توافقی مخصوص رفع تعهد ارزی صادرکنندگان خرد هم تصریح کرد: این پیشنهاد از سوی مرکز پژوهش‌های اتاق بازرگانی مطرح شده بود که بازار مشترکی بین بانک مرکزی یا بانک‌ها یا صرافی‌ها با هدف رفع تعهد ارزی صادرکنندگان خرد تشکیل شود و امیدواریم روی این پیشنهاد کار شود که در صورت صلاح اجرایی شود.

منبع : ایسنا
اشتراک گذاری :
jhtp.ir/170719

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی