پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

به همت معاونت‌های بهداری رزمی و مهندسی رزمی نیروی زمینی سپاه انجام شد

بیمارستان نبی اکرم(ص) زاهدان افتتاح شد

با تلاش و پیگیری معاونت‌های بهداری رزمی و مهندسی رزمی نیروی زمینی سپاه و مرکز بهداری رزمی جنوب شرق این نیرو، فاز جدید توسعه و تجهیز و خدمات تخصصی و فوق تخصصی بیمارستان حضرت نبی اکرم(ص) زاهدان به بهره‌برداری رسید.
منتشر شده در 20 اردیبهشت 1402
در سرویس |

در مراسم افتتاح رسمی فاز جدید این بیمارستان که به مساحت یازده هزار متر مربع و در چهار طبقه شامل  بخش های پاراکلینیکی( طب و تصویر و آزمایشگاه رصد و پایش تهدیدات زیستی)، بخش های سوانح سوختگی، VIP، کلینیک های تخصصی و فوق تخصصی، بخش جراحی زنان و مردان، بخش اطفال،  فیزیوتراپی، اورژانس، دندانپزشکی و داروخانه احداث و تجهیز شده است، سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه، سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه و جمعی از سران طوائف و مسئولان استانی و محلی و اقشار مردمی شرکت داشتند.

با بهره برداری از این فاز، تعداد تخت های بستری بیمارستان به ۱۲۸ تخت و ظرفیت ارائه انواع خدمات مراقبت از سلامت بیمارستانی این مرکز به بیش از  ۱۳۰ هزار خدمت در ماه افزایش پیدا کرد.

سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه طی سخنانی در آیین بهره برداری از این پروژه، گفت: با اقدامات مهم جهادی اجرا شده و در حال اجرا، چهره استان سیستان و بلوچستان بیش از پیش در مقایسه با گذشته، دستخوش تغییرات و تحولات و دگرگونی شده و خواهد شد.

وی افزود: ما در نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در کنار همه ماموریت های حساس ذاتی در حوزه امنیت و دفاع، همکاری با دولت ها در حوزه توسعه و سازندگی، خدمت رسانی و مردم یاری به ویژه در بخش های عمرانی، بهداشتی و درمانی را نیز فراز مهمی از مأموریت همیشگی خود می دانیم.

فرمانده نیروی زمینی سپاه با بیان اینکه ما افتخار داریم که اقدامات و پروژه های زیرساختی خوبی را با مشارکت دولت مردمی اجرا و به ثمر نشانده ایم، تصریح کرد: ما همچنین پروژه های بسیاری را نیز در دست اجرا داریم که از آن جمله، طرح بزرگ کشوری آبرسانی امام حسن مجتبی (ع) در استان‌های مختلف کشور از جمله در استان سیستان و بلوچستان در حال اجراست و ساخت هزاران پروژه عمرانی و خدماتی از جمله ساخت و تجهیز مراکز مهم و چند منظوره بیمارستانی، ساخت و تجهیز واحدهای مسکونی ویژه خانواده های محروم و تحت پوشش نهادهای حمایتی، کمک به ایجاد و توسعه راه های شهری و روستایی، ایجاد مراکز و سالن های چند منظوره فرهنگی و ورزشی، تنها بخشی از این اقدامات است.

وی افزود: دشمنان این ملت و کشور از هر گام و اقدامی که برای توسعه کشور و خدمت به مردم برداشته شود خشمگین و عصبانی می شوند و آن را به منزله تیری بر پیکره خود می دانند. لذا؛ رشد و رفاه این کشور و ملت را هرگز بر نمی‌تابند و ما مصمم هستیم در کنار همه ظرفیت های کشور و بر خلاف میل و خواست دشمن، راه عزت، پیشرفت، استقلال و اقتدار همه جانبه را دنبال کنیم و در این راه، اندک تردیدی به خود راه نداده و تا آخر از پا نخواهیم نشست.

در ادامه این مراسم، سردار احمد اخوان  فرمانده بهداری رزمی نیروی زمینی سپاه پاسداران نیز افتتاح فاز نخست توسعه و تجهیز بیمارستان نبی اکرم (ص) زاهدان را یکی دیگر از دستاوردهای جهادی نیروی زمینی سپاه در راستای توسعه پیشرفت و آبادانی و ارتقای سلامت عادلانه در مناطق کم برخوردار و مرزی و دور از مرکز دانست.

فرمانده بهداری رزمی نیروی زمینی سپاه، افتتاح این فاز و کلنگ زنی فاز دوم توسعه و گسترش این بیمارستان را مایه افزایش تولید خدمات سلامت محور و زمینه ساز تحقق شعار سال ۱۴۰۲ و لبیک به فرمان فرمانده معظم کل قوا مبنی بر پیشرفت چندین برابری خدمت رسانی سپاه و موجب تحول در خدمات بهداشتی و درمانی در استان سیستان و بلوچستان توصیف کرد.

سردار اخوان گفت: سبد خدمات رسانی این بیمارستان با افتتاح فاز جدید، این مرکز را به  بزرگترین و مجهزترین بیمارستان در منطقه جنوب شرق و الگوئی برای مدیریت بحران در حوزه سلامت و در جریان وقوع حوادث و بلایا  و همچنین به یکی از مهم‌ترین کانون های خدمات مراقبت از سلامت به نیروهای مسلح و مدافعان امنیت در این منطقه بدل خواهد ساخت.

وی افزود: در این مراسم سامانه بیمارستان سیار حضرت نبی اکرم(ص) مرکز بهداری رزمی جنوب شرق نیروی زمینی سپاه نیز با استعداد ۶۴ تخت بستری و با روز آمدترین تجهیزات تخصصی و دارای بخش های تخصصی پزشکی و درمانی از جمله اتاق های عمل، داروخانه، اورژانس، طب و تصویر، آزمایشگاه، ICU و CCU و ریکاوری افتتاح شد که  می تواند در بحران های احتمالی پشتیبان نظام سلامت در منطقه جنوب شرق باشد.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/7596

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی