پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

مدیر روابط عمومی شهرداری منطقه پنج تهران اعلام کرد: به علت بارش باران و احتمال جاری شدن سیل بوستان های جنگلی کوهسار و جوانمردان تعطیل شد.

منتشر شده در 23 فروردین 1402
در سرویس

محمد باقر فرهند گفت: طبق پیش بینی هواشناسی احتمال بارندگی و جاری شدن سیل در ساعات عصرگاهی و شامگاهی وجود دارد به همین منظور بوستان های جنگلی جوانمردان و کوهسار تا اطلاع ثانوی تعطیل شد.

وی با یاداوری  حادثه سیل در منطقه امامزاده داود (ع) نیز گفت: عملیات جستجو و لایروبی محل حادثه همچنان ادامه دارد.

بر اثر سیل پنجشنبه شب در منطقه امامزاده داود (ع) تهران تاکنون  ۵نفر جان خود را از دست داده‌اند و ۹ نفر مصدوم شده اند.

مدیر روابط عمومی شهرداری منطقه پنج تهران بااشاره به صدور هشدار سطح نارنجی هواشناسی مبنی بر مهیا بودن شرایط برای وقوع بارش های رگباری بطور لحظه ای شدید گفت: این اتفاق بویژه در ارتفاعات و دامنه ها و نیز وزش باد شدید و خیلی شدید (خیزش گردوخاک در نواحی غربی و نیمه جنوبی استان) ، احتمال وقوع رعد و برق و تگرگ در مناطق مستعد (بویژه ارتفاعات) طی بازه پنجشنبه تا شنبه هفته آینده (بویژه طی ساعات بعدازظهر، عصر و شب) را شاهد هستیم.

وی خاطرنشان کرد: در منطقه پنج، رود دره ، کانال  و مسیل هایی از جمله رود دره فرحزاد، کانال شهید باکری،کانال میان رود، رود کن و دره زر نو  واقع شده که با توجه به لزوم آمادگی منطقه در خصوص سیلاب های احتمالی،  لایروبی را از حدود ۱۰ روز پیش شروع کردیم.همچنین از نواحی نیز خواستیم نهرهای کوچک مقیاس هم بازدید شود و در صورت لزوم با تجهیزات مکانیزه و ماشین آلات سنگین لایروبی و نهر شویی صورت بگیرد تا شهروندان عزیز دچار مشکل نشوند.

فرهند نسبت به وقوع سیلاب به شهروندن هشدار داد و از مردم خواست از استقرار در بستر و حاشیه رودخانه ها و مسیل ها و نیز تردد از بستر دره ها جدا خودداری و از هرگونه استقرار جلوگیری شود همچنین از سفر به ارتفاعات  اجتناب شود و با توجه به خیزش گردوخاک و کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا بویژه در نواحی غربی، مرکزی و نیمه جنوبی استان بدلیل وزش باد شدید و خیلی شدید از ترددهای غیر ضروری خودداری شود.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/10023

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی