پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

وزیر امور خارجه ایرلند گفت که به رسمیت شناختن کشور فلسطین در ماه جاری میلادی انجام خواهد شد.

منتشر شده در 26 اردیبهشت 1403
در سرویس

به گزارش جهت پرس؛ به نقل از خبرگزاری آژانس فرانس پرس، وزیر امور خارجه ایرلند امروز چهارشنبه در سخنانی اعلام کرد: ایرلند تا پایان ماه جاری کشور فلسطین را به رسمیت خواهد شناخت.

بر اساس اعلام این رسانه، «مایکل مارتین» (Micheal Martin) وزیر امور خارجه این کشور روز چهارشنبه بدون مشخص کردن تاریخی دقیق گفت: ایرلند مطمئناً تا پایان ماه می، کشور فلسطین را به رسمیت خواهد شناخت.

بر اساس اعلام این رسانه، در ماه مارس، سران کشورهای اسپانیا، ایرلند، اسلوونی و مالت در بیانیه مشترکی اعلام کردند که آماده به رسمیت شناختن کشور مستقل فلسطین هستند.

این در حالیست که ایرلند مدتهاست گفته است که اصولاً با به رسمیت شناختن رسمی کشور فلسطین مخالفتی ندارد.

هفته گذشته، جوزف بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت که اسپانیا، ایرلند و اسلوونی قصد دارند در ۲۱ ماه می به طور نمادین کشور فلسطین را به رسمیت بشناسند و سایر کشورهای اروپایی نیز احتمالاً از این رویه پیروی کنند.

به گزارش آژانس فرانس پرس، «مایکل مارتین» در این خصوص گفت: تاریخ مشخص هنوز مشخص است؛ زیرا ما هنوز در حال مذاکره با برخی کشورها در خصوص به رسمیت شناختن مشترک کشور فلسطین هستیم. در چند روز آینده تاریخ آن مشخص خواهد شد، اما مطمئناً قبل از پایان این ماه خواهد بود.

وی در ادامه اضافه کرد: من مشتاقانه منتظر رایزنی‌ های امروز با برخی از وزرای خارجه در رابطه با جزئیات نهایی این موضوع هستم.

منبع : مهر
اشتراک گذاری :
jhtp.ir/170390

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی