پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

معاون اول قوه قضائیه؛
معاون اول قوه قضاییه گفت: به دنبال ماندن گزارش‌ها در کاغذ و تنظیم کتاب و کتابچه نیستیم.
منتشر شده در 23 فروردین 1402
در سرویس

جلسه قرارگاه پیگیری فرامین مقام معظم رهبری در قوه قضائیه، با حضور معاون اول قوه قضائیه و سایر مقامات عالی دستگاه قضا برگزار شد.

حجت السلام والمسلمین محمد مصدق با گرامی‌داشت لیالی قدر گفت: امیدواریم تا با توسل به این ایام بتوانیم آنچه را که بهترین است را برای مردم به ارمغان بیاوریم و در خدمت گذاری مردم باشیم.

وی با بیان اینکه توقع و انتظار از این جلسه به عنوان قرارگاه عملیاتی بسیار زیاد است، گفت: توقع رئیس محترم قوه قضائیه از این قرارگاه بسیار زیاد است و بر خروجی این قرارگاه متمرکز شده و مصوبات جلسات این قرارگاه باید تماماً عملیاتی شوند.

معاون اول قوه قضائیه افزود: همانگونه که رئیس قوه قضائیه تاکید و مطالبه می‌کنند، مصوبات و تصمیمات قرار گاه باید ملموس و عینی و باعث تغییر و تحول در کار دستگاه قضائی شود.

حجت الاسلام والمسلمین مصدق تصریح کرد: به دنبال ماندن گزارش‌ها در کاغذ و تنظیم کتاب و کتابچه نیستیم، بلکه به دنبال خروجی جلسات برگزاری شده در قرارگاه اجرای فرامین مقام معظم رهبری در قوه قضائیه و اقدامات انجام شده در خصوص بیانات ایشان هستیم.

وی افزود: به عنوان مثال در خصوص مفاسد اقتصادی باید بیاییم و گزارش عملکرد دهیم که واقعاً چه کار‌هایی انجام شده است.

معاون اول قوه قضائیه مسئولان اجرایی قرارگاه اجرای فرامین مقام معظم رهبری در قوه قضائیه را مکلف کرد تا ۴۵ روز آینده اقدامات عملیاتی و مورد بررسی شده در این قرارگاه را به طور مستند گزارش کنند.

در ادامه جلسه در خصوص اقدامات انجام شده قرارگاه اجرای فرامین مقام معظم رهبری در قوه قضائیه توسط حاضران جلسه بحث و تبادل گفتگو انجام شد.

در این جلسه جزئیات و روند اجرایی طرح نشان قضائی و کادرسازی و جانشین پروری در قوه‏ قضائیه توسط اعظمی، قائم مقام معاونت راهبردی قوه قضائیه مطرح شد که حاضران در جلسه در این خصوص اقدام به بحث و تبادل نظر کرده و پیشنهادات و نظرات خود را در رابطه با این طرح بیان کردند.

همچنین فرآیند برگزاری آزمون عمومی و فراگیر و توانمندسازی برگزاری دوره‌های مدیریتی در دستگاه قضا دیگر موضوع مورد بحث حاضران در جلسه بود که در این رابطه نیز اعضای نشست نظرات و پیشنهاد‌ها و نظرات تخصصی خود را بیان کردند.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/10049

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی