پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

در حالی که جنگ غزه در حال عبور از ماه چهارم خود است، ارتش اشغالگر در صد و بیست و یکمین روز تجاوز به حملات شدید خود به مناطق مختلف نوار غزه ادامه می‌دهد و ده‌ها هزار شهید و مجروح بر جای گذاشته‌است و بیم آن می‌رود که بحران انسانی به دلیل کمبود تجهیزات پزشکی، تدارکات و کمک‌های غذایی وخیم‌تر شود، در حالی که درگیری‌های شدید مقاومت با اشغالگران همچنان در چندین منطقه ادامه دارد.

منتشر شده در 15 بهمن 1402
در سرویس

به گزارش جهت پرس؛ در ادامه تجاوزات صهیونیست‌ها در غره، خبرنگار الجزیره گزارش داد که بر اثر بمباران خانه خانواده ابوصفر در منطقه الحکر در شهر دیر البلح در مرکز نوار غزه، ۲ فلسطینی شهید و تعدادی دیگر مجروح شدند

منیر البرش، مدیرکل وزارت بهداشت غزه نیز با بیان اینکه پیکر ده‌ها تن از شهدا پس از عقب‌نشینی رژیم صهیونیستی از شمال غزه وارد بیمارستان کمال عدوان شده، گفت: اجساد مثله و تجزیه شده و تنها بقایای آن‌ها باقی مانده‌است.

رسانه‌های فلسطینی نیز از شهادت تعدادی و مجروحیت برخی دیگر در نتیجه بمباران مداوم شهر رفح در جنوب نوار غزه خبر دادند. این رسانه‌ها افزودند در میان قربانیان ۲ دختر بودند که بر اثر حمله هواپیماهای اشغالگر به چادرهای  آوارگان در محله السلام در شرق رفح شهید شدند.

خبرگزاری فلسطینی سما گزارش داد تعدادی از شهروندان فلسطینی صبح امروز-یکشنبه- پس از بمباران یک مهدکودک محل اسکان آوارگان در شرق رفح توسط هواپیماهای اشغالگر به شهادت رسیدند که در میان آنها ۲ دختربچه فلسطینی بودند.

هلال احمر همچنان از سرنوشت هند، دختر ۷ ساله اطلاعی ندارد

هلال احمر فلسطین اعلام کرد که از پنج روز پیش که ۲ تن از نیرویش را برای نجات دختر کوچک ساکن غزه به نام هند به ماموریت فرستاده است، هیچ یک از آنها تاکنون برنگشته‌اند.

این نهاد افزود: هنوز از سرنوشت این کودک و امدادگرانی که برای نجات او پس از محاصره توسط تانک‌های اشغالگر و تیراندازی اشغالگران به او، رفته بودند، خبری نیست. این دختر در میان اجساد شهدای خانواده و بستگانش گرفتار شده بود که در مقابل چشمانش هدف اصابت گلوله نیروهای اشغالگر قرار گرفتند.

یک سرباز صهیونیست در جنوب نوار غزه کشته شد

ارتش رژیم صهیونیستی از کشته شدن یکی از نظامیان خود در جریان نبردهای نظامی با مقاومت فلسطین در جنوب نوار غزه خبر داد.

بر اساس آنچه ارتش اشغالگر اعلام کرد سرباز کشته شده از گردان مهندسی تیپ هرئل است. با کشته شدن این سرباز ذخیره، تعداد افسران و سربازان اسرائیلی کشته شده در نبردهای غزه از آغاز عملیات زمینی در نوار غزه به ۲۲۵ کشته می‌رسد. بر اساس آمار ارتش اسرائیل، تعداد کل کشته‌های ارتش اشغالگر از زمان حمله هفت اکتبر ۲۰۲۳ تاکنون به ۵۶۲ نفر رسیده‌است.

این در حالی است که به گفته رسانه‌های عبری، ۳۱ خانواده اسرای صهیونیست در غزه از کشته شدن فرزندانشان مطلع شده‌اند. این در حالی است که نارضایتی شهرک نشینان از دولتشان به دلیل آزاد نشدن اسیران در غزه رو به افزایش است.

این در حالی است که مقاومت فلسطین به حمله به نیروها و خودروهای اشغالگر در مناطق درگیری در نوار غزه به ویژه در جبالیا و خان ​​یونس ادامه می‌دهد.

ظهر شنبه «گردان‌های الاقصی» پایگاه نظامی «رعیم»، «ستاد فرماندهی لشکر غزه» در شرق منطقه مرکزی را هدف رگبار موشکی قرار دادند.

نیروهای شهید عمر القاسم شاخه نظامی جبهه دموکراتیک برای آزادی فلسطین نیز اعلام کردند که رزمندگان این جبهه در منطقه الجوازات در غرب شهر غزه وارد درگیری‌های شدید شدند.

گردان‌های مجاهدین، شاخه نظامی جنبش مجاهدین نیز گفت که مبارزانش تجمع سربازان اشغالگر را در شرق جبالیا با مسلسل‌های سنگین هدف قرار دادند و نیروهای اشغالگر را کشتند و زخمی کردند.

آنروا: مردم غزه در برابر چشمان جهان می‌میرند

آژانس امداد و کار سازمان ملل متحد برای آوارگان فلسطینی (آنروا) هشدار داد که غزه‌ای‌ها در یک فاجعه منحصر به فرد در مقابل چشمان جهان می‌میرند.

این آژانس در حساب خود از طریق پلتفرم X نسبت به بحران گرسنگی و فاجعه انسانی که با توجه به حملات و محاصره اسرائیل روز به روز در نوار غزه بدتر می‌شود، هشدار داد.

آنروا گفت: «فاجعه بی‌سابقه‌ای در مقابل چشمان ما در غزه رخ می‌دهد.»

منبع : جهت پرس
اشتراک گذاری :
jhtp.ir/158026

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی