پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
منتشر شده در 19 اردیبهشت 1400
در سرویس

به گزارش جهت، بقایای ۱۸ تنی موشک چینی که یکشنبه وارد جو زمین شده بود، بر فراز اقیانوس هند متلاشی شد. مقامات در پکن گفته بودند که خطر سقوط بخش موشک Long March-۵B که اولین ماژول ایستگاه فضایی جدید چین را در تاریخ ۲۹ آوریل به مدار زمین پرتاب کرده وجود ندارد. “دفتر مهندسی فضایی سرنشین چین” گفت: بیانیه، ارائه مختصات برای یک نقطه در اقیانوس هند در نزدیکی مالدیو است. این گزارش اضافه کرد که قسمت عمده موشک از هم پاشید و در حین ورود مجدد نابود شد.

سرویس نظارت Space-Track که از داده‌های ارتش آمریکا استفاده می‌کند، ورود مجدد را نیز تأیید کرد. این توئیت در توئیتر خود نوشت: “همه افراد دیگری که به دنبال ورود مجدد LongMarch۵B هستند می‌توانند استراحت کنند. موشک خراب است. ” نزول این بخش با پیش بینی‌های برخی از متخصصان مطابقت دارد که با توجه به اینکه ۷۰ درصد کره زمین توسط آب پوشیده شده است، ممکن است بقایایی به اقیانوس ریخته شود. اما ورود مجدد کنترل نشده چنین شیء بزرگی، علی‌رغم وجود شانس آماری کم، نگرانی‌هایی را درباره خسارات احتمالی و تلفات جانی ایجاد کرده است.

پیش بینی آمریکایی ها غلط از آب در آمد!
مقامات فضایی آمریکا و اروپا از جمله افرادی بودند که مدار آن را ردیابی می‌کردند و سعی می‌کردند تعیین کنند که چه زمانی و کجا سقوط می‌کند. وزیر دفاع لوید آستین گفته بود که ارتش آمریکا قصد سرنگونی آن را ندارد، اما اظهار داشت که چین در اجازه دادن به خارج شدن از مدار سهل انگاری کرده است.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/113560

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی