پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

با افتتاح نیروگاه بیوگاز سوز فاضلاب غرب تهران توسط رئیس‌جمهور، ایران به بزرگترین تولیدکننده برق از نیروگاه‌های بیوگاز سوز تصفیه‌خانه‌های فاضلاب در منطقه تبدیل شد.

منتشر شده در 23 فروردین 1403
در سرویس

به گزارش جهت پرس؛ آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی صبح امروز پنج‌شنبه در جریان افتتاح 17 هزار میلیارد تومان پروژه آب و فاضلاب در تهران، نیروگاه بیوگاز سوز فاضلاب غرب تهران با ظرفیت اسمی 7.2 مگاوات را نیز به بهره‌برداری رساند.این نیروگاه علاوه بر تولید سالانه 50 میلیون کیلووات ساعت الکتریسیته با تولید حرارت که از آن برای گرمایش مخازن هاضم بی‌هوازی استفاده می‌گردد نقش به‌ سزایی در کاهش مصرف سوخت تصفیه خانه دارد.

با راه‌اندازی این نیروگاه به عنوان بزرگترین نیروگاه متمرکز زیست توده کشور، ظرفیت در حال بهره‌برداری نیروگاه‌های بیوگاز سوز فاضلاب به 14.4 مگاوات افزایش می‌یابد و از این حیث ایران به بزرگترین تولیدکننده برق از نیروگاه‌های بیوگازسوز تصفیه‌خانه‌های فاضلاب در منطقه تبدیل می‌گردد.

این نیروگاه سالانه از انتشار گازهای گلخانه‌ای معادل 225 هزار تن دی اکسید کربن (معادل 3 هزار هکتار فضای سبز برای جذب دی اکسید کربن) و همچنین مصرف معادل 24 میلیون متر مکعب گاز در سال جلوگیری به عمل می‌آورد.

منبع : فارس
اشتراک گذاری :
jhtp.ir/166748

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی