پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

نماینده پارلمان عراق:

یک نماینده پارلمان عراق در سخنانی تأکید کرد: برگزاری مجدد انتخابات در عراق مستلزم تحقق ۳ شرط اصلی است.

منتشر شده در 15 مرداد 1401
در سرویس

به نقل از سومریه نیوز، «حنان الفتلاوی» نماینده پارلمان عراق در سخنانی تصریح کرد: برگزاری مجدد انتخابات در عراق مستلزم تحقق ۳ شرط اصلی است و اگر این شروط محقق نشوند، طبیعتا نمی توان از برگزاری انتخابات سخن گفت.

بر اساس این گزارش، نماینده پارلمان عراق از اجماع ملی بر سَر زمان برگزاری انتخابات به عنوان شرط اول یاد کرد. وی همچنین اعلام کرد که تضمین برای تشکیل دولت قانونی دومین شرطی است که باید محقق گردد.

وی همچنین از وضع قانون انتخابات جدید به عنوان سومین شرط یاد کرد. این درحالی است که چارچوب هماهنگی شیعی روز پنج شنبه با صدور بیانیه ای اعلام کرد که از پیشنهاد مقتدی صدر رهبر جریان صدر در زمینه برگزاری انتخابات زودهنگام در عراق، حمایت می‌کند.

در متن این بیانیه آمده است: ما از هر پیشنهاد مبتنی بر قانون اساسی عراق، در راستای حل بحران سیاسی و تحقق مطالبات، ملت از جمله برگزاری انتخابات زودهنگام در صورت تحقق اجماع ملی و فراهم آوردن امنیت برای اجرای آن حمایت می‌کنیم.

در ادامه این بیانیه تاکید شده است: پیش از همه این اقدامات باید همه عراقی‌ها به نهادهای شکل گرفته بر اساس قانون اساسی عراق احترام گذاشته و فعالیت آنها را مختل نکنند، ما همواره زیر سقف قانون اساسی و منافع ملت عراق عمل خواهیم کرد.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/40731

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی