پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح مطرح کرد

رئیس ستادکل نیروهای مسلح اظهار داشت: فرماندهی انتظامی از ابتدای سال جاری تاکنون در مناسبت‌های مختلف از اربعین تا مراسم ۲۲ بهمن و انتخابات با کار گسترده اطلاعاتی و حضور میدانی توانست از ماموریت‌های خود سربلند و باافتخار بیرون آید.

منتشر شده در 17 اسفند 1402
در سرویس

و بنابر اعلام خبرگزاری پلیس؛ سرلشکر محمد باقری در نشست فصلی فرماندهان فراجا عنوان داشت: فرماندهی انتظامی از ابتدای سال جاری تاکنون در مناسبت های مختلف از اربعین گرفته تا مراسم ۲۲ بهمن و انتخابات و در مراسم گوناگون با کار گسترده اطلاعاتی و حضور میدانی، توانست از ماموریت های خود سربلند و باافتخار بیرون آید.

وی افزود: ارزیابی ها نشان می‌دهد با توجه به برنامه ریزی های دشمنان و اقداماتی که تروریست ها داشته و دارند و اقداماتی که برای ناامن کردن راهپیمایی ۲۲ بهمن و انتخابات مجلس طراحی کرده بودند، با اقدامات فرماندهی انتظامی شاهد برگزاری امن این ۲ رویداد بودیم.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه انتظامی کشور تقریبا در همه روزهای هفته برای برقرای امنیت تلاش می کند و از جمله ماموریت های اخیر را (مراسم نیمه شعبان در مسجد مقدس جمکران و ۲۲ بهمن و انتخابات) با موفقیت پشت سر گذاشت، اظهار داشت: این در حالی بود که تعدادی از اعضای گروه های تروریستی برای اقدامات خرابکارانه وارد کشور شده بودند که قبل از هر اقدامی به همراه تجهیزات، دستگیر شدند.

وی ادامه داد: ارزیابی های میدانی ما نشان می دهد در موضوعات کشف و مقابله با سرقت و مسائلی که فرماندهی انتظامی کشور عهده دار آن است روز به روز وضعیت شاخص ها بهتر شده و این سازمان، کارنامه موفقی را دارد.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح عنوان داشت: اراده و نیت خبیثانه دشمن، فروپاشی و اقداماتی از این دست است که فراجا با اقدامات هوشمندانه، بسیاری از این نقشه ها را می تواند پیش بینی و پیشگیری کند.

سرلشکر باقری تصریح کرد: امروز فرماندهی انتظامی بالغ بر ۲۵ تا ۳۰ نوع ماموریت، که در اکثر کشور ها در قالب چند دستگاه انجام می دهد، را دنبال می کند که مسئولیت سنگینی با تنوع ماموریت ها در پیش روی شماست.

سردار باقری گفت: امروز مسئولیت بزرگ از مردان بزرگ برمی آید و در فرماندهی انتظامی این افراد وجود دارند و شخص سردار رادان و فرماندهان در مرزبانی، یگان ویژه و دیگر بخش های فراجا که خوشبختانه  جمع بسیار ارزشمندی در مجموعه فراجا وجود دارد و ترکیبی از تجربه پیشکسوتان و مجربین در کنار شور و حال جوانان که گرد هم آمده اند با تدبیر و مدیریت و در راس آن فرماندهی، ماموریت انجام می دهند.

وی با بیان اینکه باید روز به روز فراجا رو به رشد باشد اضافه کرد: فرمانده معظم کل قوا در همه جلسات هنگام اظهار نظر در رابطه با عملکرد یک فرمانده ضمن اعلام رضایت، بلافاصله اعلام می کنند که به این حد راضی نیستم، و من در اینجا تاکید می کنم که شما هم راضی نباشید چراکه توان و مسئولیت شما بیشتر است.

سرلشکر باقری عنوان داشت: در موضوع کاهش سرقت، یک مدیریت جدید و طراحی جدید و خدمت و جهاد جدید سبب شده معضل مهم سرقت کاهش یابد و باید تلاش مضاعف انجام شود.

وی با تاکید بر حفظ و صیانت از سرمایه انسانی در فرماندهی کل انتظامی اشاره کرد و گفت: در همه بخش های نیروهای مسلح سرمایه انسانی مورد تاکید است و در فراجا چندین برابر باید مورد تاکید قرار بگیرد، چراکه ماموریت فراجا بر روی دوش این بخش خدوم و ارزشمند است که در سراسر کشور اعم از پایوران و سربازان مشغول انجام وظیفه هستند.

وی با اشاره به انس با زیر مجموعه و نیروهای تحت امر فرماندهان گفت: بسیار مشاهده می شود که هر مقدار با افراد زیر مجموعه انس و رفاقت و صمیمیت در کنار اجرای مقررات داشته باشیم بازدهی بهتر و اقدامات مثبت خواهد بود و این نیازمند خودسازی و بزرگ منشی است که در بیشتر فرماندهان دیده می شود.

وی امنیت کشور را مثال زدنی عنوان کرد و گفت: باید با ابزار هنر تلاش کنیم تا ادراک مردم نسبت به احساس امنیت بیشتر شود و سرمایه اجتماعی نظام و پلیس را بیشتر کنیم.

وی مسئله مواد مخدر و خرید و فروش سلاح را از دیگر مواردی عنوان کرد که باید به طور جد در دستور کار قرار گیرد؛ چرا که احساس ناامنی ایجاد می کند و کنترل اراذل و اوباش که اقدامات خوبی در یک سال گذشته در مجموعه انتظامی انجام شده باید تداوم یابد و قرارگاه مبارزه با سرقت نیز اقدامی است که خوشبختانه شاهد اقدامات خوب در این قرارگاه هستیم.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح اضافه کرد: اهتمام به وضعیت کلانتری ها به عنوان پیشانی  و ویترین نظام که می تواند در افزایش سرمایه اجتماعی پلیس بسیار تاثیرگذار باشد باید با جدیت بیشتر انجام پذیرد و کسانیکه به کلانتری ها مراجعه می کنند باید با جدیت کار آنها دنبال شود.

وی یادآور شد: آموزش و مهارت از اولویت ها باشد، چراکه همه کاستی های ما در ضعف آموزش است و در ماموریت ها هر ضعفی وجود دارد قطعا به موضوع آموزش برمی گردد که این امر به جد مورد تاکید است و جایگاه بسیار بالایی دارد.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح، مرزبانی را از دیگر اولویت های مورد توجه عنوان کرد و گفت: اعتبارات خاصی برای تقویت مرزبانی و انسداد مرزها اختصاص گرفته که امیدواریم هرچه زودتر تمامی برنامه های پیش بینی شده در این بخش را عملیاتی کنیم.

سردار باقری در پایان با تاکید بر همکاری بیش از پیش فراجا با بسیج، سپاه، ارتش و وزارت اطلاعات گفت: همکاری های این بخش ها قطعا می تواند به امنیت کشور کمک کند.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/163143

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی