پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

شرکت آمریکایی مایکروسافت روز چهارشنبه اعلام کرد که ۱۰۰۰۰ شغل را در سراسر جهان از مجموعه خود حذف خواهد کرد که تقریباً ۵ درصد از نیروی کار این شرکت فناوری محسوب می‌شود.

منتشر شده در 30 دی 1401

شرکت آمریکایی مایکروسافت روز چهارشنبه اعلام کرد که 10000 شغل را در سراسر جهان از مجموعه خود حذف خواهد کرد که تقریباً 5 درصد از نیروی کار این شرکت فناوری محسوب می‌شود.

شرکت مایکروسافت همزمان با کاهش رشد اقتصاد جهان قصد دارد با تعدیل نیرو 1.2 میلیارد دلار در هزینه‌های خود صرفه جویی کند.

ساتیا نادلا، مدیر عامل این شرکت، در یادداشتی خطاب به کارکنان که توسط رویترز مشاهده شد، گفت که این تعدیل نیرو تا پایان ماه مارس به پایان می رسد و اطلاعیه ها از چهارشنبه آغاز می شود.

به گفته این مقام، مایکروسافت با رکود بازار رایانه های شخصی دست و پنجه نرم می کند زیرا مشتریانی که در طول همه گیری کرونا هزینه های خود را برای فناوری دیجیتال افزایش می دادند، اکنون سعی می کنند “هزینه (خرید کالاهای) دیجیتال خود را برای انجام کارهای بیشتر با پول کمتر بهینه سازی کنند.”

نادلا می‌نویسد: ما همچنین شاهد هستیم که سازمان‌ها در هر صنعت و جغرافیایی احتیاط می‌کنند، چرا که مناطقی از جهان در رکود به سر می‌برند و مناطق دیگر رکود را پیش‌بینی کرده‌اند.

وی در ادامه افزود، با این حال، مایکروسافت به استخدام نیروهای جدید در حوزه‌های استراتژیک و کلیدی ادامه خواهد داد. این مقام مایکروسافت همچنین بر اهمیت ساخت «پلت‌فرم رایانه‌ای جدید» با استفاده از پیشرفت‌های هوش مصنوعی تاکید کرد.

اعلامیه تعدیل نیروی مایکروسافت به دنبال اعلامیه‌های مشابه دیگر از سوی شرکت‌های بزرگ فناوری در میان نگرانی‌های فزاینده درباره کاهش رشد اقتصاد جهان منتشر می‌شود.

آمازون قبلاً اعلام کرده بود که حدود 18000 موقعیت شغلی را کاهش می دهد در حالی که متا، شرکت مادر فیس بوک 11000 نفر یعنی حدود 13 درصد از نیروی کار خود را اخراج می کند.

ایلان ماسک، مدیرعامل جدید توییتر نیز اخیراً نیروی کار این شرکت را کاهش داده است.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/18321

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی