پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

شبکه‌های تلویزیون مراسم شب‌های قدر را از اماکن مقدس و معنوی حرمین شریفین، تکایا و مساجد به صورت ویژه و از نقاط مختلف کشور پخش می‌کنند.

منتشر شده در 20 فروردین 1402
در سرویس

طبق روال هر ساله و به مناسبت فرا رسیدن لیالی پر فیض قدر، شبکه های سیما مراسم احیا در اماکن مقدس را در شب های نوزدهم، بیست و یکم و بیست سوم (یکشنبه 20 فروردین، سه‌شنبه 22 فروردین و پنجشنبه 24 فروردین) پوشش می‌دهند.

جزئیات این برنامه‌ها را در ادامه بخوانید:

مراسم شب نوزدهم ماه مبارک رمضان
شبکه یک سیما در شب نوزدهم ماه مبارک رمضان مراسم شب احیاء را از حرم امام رضا علیه السلام (صحن پیامبر اعظم صلوات الله علیه) پخش می‌کند. همچنین قرائت دعای جوشن کبیر و مرثیه سرایی با نوای حاج علی برادران و حاج احمد واعظی برای روزه داران عزیز پخش می‌شود. سخنرانی و مراسم احیا هم با کلام آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی خواهد بود.

شبکه دو سیما مراسم نخستین شب احیاء را که مصادف با شب ضربت خوردن امیرمومنان (ع) است از حرم حضرت معصومه(س) به روی آنتن این شبکه می فرستد.

همچنین دعای جوشن کبیر با نوای عباس حیدرزاده برای شب زنده‌داران پخش می شود. حجت‌الاسلام دکتر ناصر رفیعی هم در باب فضیلت شب‌های قدر سخنرانی خواهد کرد. همچنین مراسم احیاء هم را حجت‌الاسلام رفیعی انجام خواهد داد.

شبکه سه سیما قرائت دعای جوشن کبیر و مرثیه خوانی را با نوای عباس حیدرزاده، محمدرضا غلامزاده و نبوی را در شب نوزدهم از امامزاده محمد هلال بن علی علیه السلام آران و بیدگل روی آنتن می‌برد. همچنین مراسم احیا از حسینیه همدانی‌ها با سخنرانی حجت الاسلام شیخ حسین انصاریان پخش می‌شود.

شبکه چهار سیما در شب نوزدهم ماه مبارک رمضان مراسم احیاء را از مرقد امام خمینی(ره) به روی آنتن می‌فرستد و  حاج حمید رمضانپور هم دعای جوشن کبیر را قرائت می‌کند.

مرثیه‌خوانی هم با صدای سیدعلی محمد سادات رضوی پخش می‌شود و سخنران شب نوزدهم هم حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای رییس قوه قضائیه است. مراسم احیاء را هم حجت‌الاسلام ادیب یزدی برگزار می‌کند.

شبکه پنج سیما از حسینیه آیت‌الله حق شناس مراسم شب نوزدهم ماه مبارک رمضان را پخش می‌کند.

قرائت دعای جوشن کبیر و مرثیه‌سرایی هم توسط حاج مهدی سماواتی انجام خواهد شد.

سخنران و مراسم احیا هم با کلام آیت‌الله محمدمهدی میر باقری صورت خواهد گرفت.
شبکه قرآن و معارف سیما هم از مصلای امام خمینی(ره) مراسم احیاء و شب زنده‌داری روزه‌داران را به روی آنتن می‌فرستد. قرائت دعای جوشن کبیر هم با نوای سعیدیان، پورزرگری و قربانعلی پخش می‌شود.

مداح حاج احمد نیکبختیان و سخنران شب نوزدهم ماه مبارک هم حجت الاسلام حاج علی‌اکبری خواهد بود.

شبکه آموزش مراسم احیاء شب نوزدهم ماه رمضان را که مصادف با ضربت خوردن مولی متقیان (ع) است از مسجد مقدس جمکران پخش می‌کند. دعای جوشن کبیر هم با نوای حاج سید علی حسینی نژاد و سخنران و مراسم احیا هم با کلام حجت‌الاسلام سیدحسین مومنی به روی آنتن این شبکه می‌رود.

شبکه افق مراسم شب نوزدهم را از هیأت یا فاطمه الزهرا(س) شهر بابل با مرثیه خوانی و قرائت دعای جوشن کبیر توسط حاج محمدرضا بذری و سخنرانی حجت الاسلام مهدی قائمی پخش می‌کند.

شبکه جام جم مراسم شب نوزدهم ماه مبارک رمضان را از حرم مطهر امام رضا‌(ع) پخش می‌کند.

 شبکه سلامت از حرم مطهر امام رضا‌ (ع) مراسم شب احیا را با مترجم (رابط ناشنوایان) پخش می‌کند. سخنران هم حجت الاسلام عابدینی و مداح هم حاج احمد واعظی خواهد بود.

مراسم شب  بیست و یکم ماه مبارک رمضان
شبکه یک سیما مراسم احیا و شب زنده داری شب بیست و یکم ماه رمضان را از حرم مطهر امام رضا‌ (ع) و صحن پیامبر اعظم(ص) با قرائت دعای جوشن کبیر با نوای حجت‌الاسلام جعفر اسلامی‌فر پخش می‌کند.

مرثیه‌سرایی هم با صدای مهدی سروری خواهد بود. سخنران و مراسم احیا هم با کلام حجت‌الاسلام ناصر رفیعی خواهد بود.

شبکه دو سیما پوشش مراسم شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان را از حرم حضرت معصومه (س) و دعای جوشن کبیر با نوای سیدمهدی میرداماد پخش می‌کند. سخنرانی و مراسم احیا هم با کلام حجت‌الاسلام مومنی به روی آنتن شبکه دو می‌رود.

شبکه سه سیما قرائت دعای جوشن کبیر و مرثیه خوانی را با نوای عباس حیدرزاده، محمدرضا غلامزاده و نبوی را در شب بیست و یکم، از امامزاده محمد هلال بن علی علیه السلام آران و بیدگل روی آنتن می برد. همچنین مراسم احیا از حسینیه همدانی‌ها با سخنرانی حجت‌الاسلام شیخ حسین انصاریان پخش می‌شود.

شبکه چهار سیما مراسم احیا را از مرقد امام خمینی(ره) به روی آنتن می فرستد.

دعای جوشن کبیر را حاج حمید رمضان‌پور و مرثیه‌خوانی را هم حاج احمد زمانی قرائت می‌کند. حجت‌الاسلام سیّدابراهیم رئیسی هم به عنوان سخنران صحبت خواهد کرد.  مراسم احیا را هم حجت‌الاسلام ادیب یزدی انجام می‌دهد.

شبکه پنج سیما مراسم شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان را از حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) پخش می‌کند. قرائت دعای جوشن کبیر و مرثیه سرایی هم توسط حاج محمدرضا غلامرضا زاده و حاج احمد زین العابدین‌فرد صورت خواهد گرفت.

سخنران و مراسم احیا هم حجت‌الاسلام مسعود عالی خواهد بود.

شبکه قرآن و معارف سیما هم از مصلای امام خمینی(ره) مراسم احیاء و شب زنده داری روزه داران را به روی آنتن می‌فرستد. قرائت دعای جوشن کبیر هم با نوای سعیدیان، پورزرگری و قربانعلی پخش می‌شود.

مداح سید محمود علوی و سخنران شب بیست و یکم ماه مبارک هم حجت‌الاسلام عالی خواهد بود.

شبکه آموزش شرح فرازهایی از دعای جوشن کبیر را در دومین شب قدر پخش می‌کند. همچنین مراسم احیای مرحوم آیت‌الله آقا مجتبی تهرانی نیز روی آنتن می‌رود.

شبکه افق قرائت دعای جوشن کبیر با نوای حاج حسن شالبافان را از مسجد مقدس جمکران پخش می‌کند. همچنین مراسم احیاء با سخنرانی آیت‌الله میرباقری خواهد بود.

شبکه جام‌جم مراسم شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان را از حرم مطهر امام رضا‌(ع) پخش می‌کند.

شبکه سلامت از حرم مطهر امام رضا‌ (ع) مراسم شب احیا و شب شهادت امام علی(ع) را با مترجم (رابط ناشنوایان) پخش می‌کند. سخنران هم حجت الاسلام مروی (تولیت آستان قدس) و مداح هم حاج محمود کریمی خواهد بود.

مراسم احیاء شب بیست وسوم  ماه مبارک  رمضان
شبکه یک سیما مراسم شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان و سومین شب قدر را از حرم مطهر امام رضا‌ (ع) و صحن پیامبر اعظم(ص) پخش می‌کند. دعای جوشن کبیر و مرثیه سرایی با قرائت سیدمهدی میرداماد انجام خواهد شد.

سخنران و مراسم احیاء را هم حجت‌الاسلام مسعود عالی انجام خواهد داد.

شبکه دو سیما پوشش مراسم شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان را از حرم حضرت معصومه(س) و دعای جوشن کبیر را با نوای سیدعلی حسینی نژاد پخش می کند.

سخنرانی و مراسم احیا هم با کلام آیت‌الله میرباقری به روی آنتن شبکه دو می‌رود.

شبکه سه سیما قرائت دعای جوشن کبیر و مرثیه‌خوانی را با نوای عباس حیدرزاده، محمدرضا غلامزاده و نبوی را در شب بیست و سوم، از امامزاده محمد هلال بن علی(ع) آران و بیدگل روی آنتن می‌برد. همچنین مراسم احیا از حسینیه همدانی‌ها با سخنرانی حجت‌الاسلام شیخ حسین انصاریان پخش می‌شود.

شبکه چهار سیما مراسم شب بیست و سوم ماه مبارک را از مسجد مقدس جمکران با قرائت دعای جوشن کبیر و با نوای حجت‌الاسلام سیدبهاءالدین ضیایی برای شب زنده‌داران پخش می‌کند. سخنرانی و مراسم احیا هم با کلام حجت‌الاسلام دکتر رفیعی پخش می‌شود.

شبکه پنج سیما از حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) مراسم احیای شب بیست و سوم ماه رمضان را به روی آنتن می‌فرستد.

حاج حسن شالبافان دعای جوشن کبیر را قرائت می‌کند. سخنران و مراسم احیا هم توسط حجت‌الاسلام سیدعلی قاضی عسکر انجام می شود.

شبکه قرآن و معارف سیما مراسم احیاء را از مصلای امام خمینی(ره) با نوای سعیدیان، پورزرگری و قربانعلی و مداحی حاج احمد واعظی پخش می‌کند. سخنران هم حجت‌الاسلام ماندگاری است.

شبکه آموزش شرح فرازهایی از دعای جوشن کبیر را در سومین شب قدر پخش می‌کند. مراسم احیای این شبکه تأمینی روی آنتن می‌رود.

شبکه افق مراسم احیاء و قرائت دعای جوشن کبیر را توسط حاج محمود کریمی از امامزاده علی اکبر (ع) چیذر در سومین شب قدر پخش می‌کند.

شبکه جام‌جم مراسم شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان را از حرم مطهر امام رضا‌(ع) پخش می‌کند.

شبکه سلامت از حرم مطهر امام رضا‌ (ع) مراسم شب احیای شب بیست و سوم را با مترجم (رابط ناشنوایان) پخش می‌کند. سخنران هم حجت‌الاسلام راشد یزدی و مداح هم حاج امیر عارف خواهد بود.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/10340

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی