پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

رئیسی:

رئیس‌جمهور گفت: طرح توزیع کالابرگ الکترونیک به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی شد که در مرحله اجرای سراسری آن برای مردم مشکلی ایجاد نشود.

منتشر شده در 30 آذر 1401
در سرویس

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی صبح امروز چهارشنبه در جلسه هیئت دولت با اشاره به فرارسیدن شب یلدا، این مناسبت دیرین را جلوه‌ای از همگرایی ملی و توجه به خانواده توصیف و تصریح کرد: شب یلدا بهانه‌ای برای یادآوری اهمیت خانواده و نمایشی از جلوه‌های نشاط اجتماعی است و امیدوارم امسال همه مردم ایران شب یلدای پرخاطره و به‌یادماندنی داشته باشند.

رئیسی با اشاره به اینکه شب یلدا در میراث کهن ایرانی بر محور توجه به خانواده و به‌ویژه بزرگان مثل مادربزرگ‌ها و پدربزرگ‌ها و درآمیختگی و انس جمعی با قرآن و اشعار حافظ شکل یافته است، اظهار داشت: در روزگاری که مفهوم خانواده بیش از هر زمان دیگری در حال تهدید شدن و آسیب دیدن است، گرد آمدن خانواده‌ها کنار بزرگان فامیل جلوه بسیار زیبا و مؤثری از تقویت نشاط اجتماعی و پیوندهای خانوادگی است.

رئیس شورای‌عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به ثبت جهانی یلدا به‌عنوان میراث فرهنگی ناملموس بر ضرورت توجه بیشتر همه دستگاه‌ها به تقویت و ثبت دستاوردهای فرهنگی تأکید کرد.

رئیس جمهور در ادامه سخنانش به موضوع تعطیلی مدارس به‌دلیل آلودگی هوا اشاره کرد و گفت: تعطیلی مدارس به‌خصوص با توجه به دوره طولانی تعطیلی ناشی از شیوع کرونا خسارات قابل‌توجهی به روند آموزشی وارد می‌کند و ضروری است شیوه‌هایی در کاهش مؤثر آلودگی هوا دنبال شود که در عین حال باعث آسیب به روند آموزش مدارس نشود.

آیت‌الله رئیسی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در شرایطی که هنوز فصل سرما به‌طور کامل فرا نرسیده است، اما مصرف گاز افزایش قابل‌توجهی داشته است، خاطرنشان کرد: تبلیغ مستمر و بهره‌گیری از شیوه‌های تبلیغی مؤثر می‌تواند نتیجه قابل‌قبولی در بهینه‌سازی مصرف گاز داشته باشد و ضروری است که با همکاری وزارت نفت و سازمان صداوسیما در جهت تشویق همه به کاهش مصرف برنامه‌سازی شود.

رئیسی در بخش پایانی سخنانش با توجه به آغاز اجرای آزمایشی ارائه کالابرگ الکترونیک از استان هرمزگان ابراز کرد: زیرساخت‌های لازم برای اجرای طرح توزیع کالابرگ الکترونیک در زمان تصویب و آغاز اجرای قانون مردمی‌سازی یارانه‌ها فراهم نبود، لذا طرح توزیع کالابرگ الکترونیک به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی شد که در مرحله اجرای سراسری آن برای مردم مشکلی ایجاد نشود.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/21778

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی