پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

نوباوه:

باید با هنجارشکنان حوزه حجاب برخورد شود/ انفعال سبب می‌شود ساختارشکنان به سمت برهنگی بروند

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: باید با ساختارشکنی‌ها در حوزه حجاب برخورد قاطع صورت گیرد وگرنه با رفتارهای منفعلانه، مشاهده رفتارهای زننده و ساختارشکنانه دیگری نیز خواهیم بود.
منتشر شده در 10 فروردین 1402
در سرویس |

بیژن نوباوه‌وطن نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به ساختارشکنی‌ها در حوزه حجاب گفت: باید با ساختارشکنی‌ها در حوزه حجاب و کشف حجاب توسط عده‌ای از افراد در سطح جامع برخورد قاطع صورت گیرد.

وی افزود: اگر ما شاهد برخورد قاطعانه با کشف حجاب نباشیم و بخواهیم رفتار منفعلانه‌ای را در این رابطه در پیش گیریم قطعاً ساختارشکنان در این حوزه پارا فراتر خواهند نهاد و ما شاهد برهنگی بیشتر و ساختارشکنی بیشتر از سوی این افراد خواهیم بود.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: موضوع رعایت حجاب هم یک موضوع شرعی است و هم یک مسئله قانونی و ما برای موضوع حجاب رعایت آن در سطح جامعه قوانین کافی داریم. متاسفانه مشاهده کوتاهی‌های زیادی در اجرای قوانین در حوزه حجاب هستیم که باید با ترک فعل‌ها در این حوزه نیز برخورد قانونی صورت گیرد.

نوباوه ادامه داد: ۳۲ است که به طور مستقیم در حوزه عفاف و حجاب مسئولیت دارند که طبق بررسی‌های انجام شده در کمیسیون فرهنگی مجلس در حوزه عفاف و حجاب اکثر قریب به اتفاق این دستگاه‌ها در انجام وظایف خود در این حوزه کوتاهی داشته‌اند و مسئولیت خود را به طور صحیح و کامل انجام نداده‌اند.

نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس همچنین گفت: ما هم باید با ساختار شکنی‌ها و کشف حجاب‌ها برخورد قاطعی داشته باشیم و هم با ترک فعل ها و کسانی که قانون را در این حوزه اجرا نکرده اند قاطعانه برخورد کنیم.

نوباوه خاطرنشان کرد: برخورد ما با ساختارشکنان و بدحجابی‌ها باید هوشمندانه باشد و فردی که مرتکب این خطا می‌شود بداند که مجموعه نظام را رصد می‌کند و رفتار او از چشم نظام پنهان نیست و حاکمیت نسبت به رفتار او بی‌تفاوت نمی‌ماند.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/11288

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی