پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

حجت‌الاسلام خسروپناه:

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه باید با مدل حکمرانی حکمی و الهی که شبکه نخبگانی را درگیر می‌کند، کار را پیش ببریم‌، گفت: الگوی مشارکت نخبگانی در راهبردها و راهبری و نظارت به کل کشور کمک می‌کند.

منتشر شده در 25 اردیبهشت 1402
در سرویس

عبدالحسین خسروپناه روز دوشنبه در نشست تقدیر از فعالان دور اول طرح حامیم، در محل وزارت کشور، با تشکر از استانداران در حمایت از این طرح، اظهار کرد: برگزاری این طرح که موجب اتصال حلقه میانی و بالایی حکمرانی است، نقش مهمی در بهبود حکمرانی فرهنگی دارد.

وی در این نشست با تأکید بر اهمیت شبکه‌سازی نخبگان فرهنگی، افزود: همین الآن استادان دانشگاه زیادی در دانشگاه علامه طباطبایی روی مفاهیم قرآن کریم و حکمرانی آن کار و تحقیق کرده‌اند، ولی این تحقیقات و افراد به هم متصل و شبکه‌سازی نشده‌اند.

خسروپناه ادامه داد: در این مدت در شورای عالی انقلاب فرهنگی چهار ستاد علم و فناوری، تعلیم و تربیت، فرهنگی و اجتماعی و خانواده و زنان تشکیل دادیم و میزهای کارشناسی زیر نظر این ستادها تشکیل شدند.

وی یادآور شد: همچنین در این مدت اکثر رصدخانه‌های فرهنگی اجتماعی کشور را دعوت کرده‌ایم و از نظرها، آمارها و داده‌های این رصدخانه‌ها مطلع شده‌ایم‌. براساس این آمار به تشکیل ۱۰۰ میز کارشناسی برای چهار ستاد یاد شده رسیدیم‌.

خسروپناه گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی بعد از رصد، راهبردی و راهبری و راه‌سنجی سیاست‌ها را مدنظر دارد تا راهبری دستگاه‌ها و نظارت و اثرسنجی سیاست‌ها را بررسی کنیم.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی تافته جدابافته نیست، باید با مدل حکمرانی حکمی و الهی که شبکه نخبگانی را درگیر می‌کند، کار را پیش ببریم‌. الگوی مشارکت نخبگانی در راهبردها و راهبری و نظارت میزها به کل کشور کمک می‌کند.

وی همچنین از ائمه جمعه حاضر در نشست خواست در انتقال اسناد مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی به مردم و برای عملیاتی کردن آن کمک کنند.

نشست تقدیر از فعالان دور اول طرح حامیم با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، وزیر کشور و شماری از استانداران سراسر کشور در محل وزارت کشور برگزار شد.

دوره توانمندسازی دانشجویان فعال فرهنگی، سیاسی، اجتماعی با عنوان حلقه‌های میانی؛ طرح حامیم به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌‌ها و مشارکت دانشگاه‌های سراسر کشور همچنین همکاری تشکل‌های دانشجویی در تعدادی از دانشگاه‌ها برگزار می‌شود و حضور دانشجویان در این طرح، ۲ واحد آموزشی محسوب می‌شود.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/7056

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی