پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

در ادامه حمایت‌های غرب از رژیم صهیونیستی، هواپیمای جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا وارد فلسطین اشغالی شد.

منتشر شده در 26 مهر 1402
در سرویس

هواپیمای حامل جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا وارد فرودگاه فلسطین اشغالی شد.

منابع رسانه‌ای رژیم صهیونیستی از قبیل روزنامه «جروزالم پست» گزارش دادند که هواپیمای حامل رئیس‌جمهور آمریکا وارد فلسطین اشغالی شده است.

ورود جو بایدن و مقام‌های دولت آمریکا به فلسطین اشغالی در شرایطی انجام شده که به گفته کاخ سفید، هدف از سفر او نشان دادن حمایت آمریکا از رژیم صهیونیستی در مواجهه با عملیات نیروهای مقاومت فلسطین است.

پیش از رسیدن بایدن به فلسطین اشغالی، کاخ سفید بامداد چهارشنبه از تماس تلفنی رئیس جمهور آمریکا با بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی خبر داد؛ تماسی که حین پرواز از مبدأ واشنگتن به مقصد تل‌آویو انجام شد و دو طرف درباره حمله صهیونیست‌ها به بیمارستان «المعمدانی» در نوار غزه نیز صحبت کردند.

کاخ سفید همچنین گفت که رئیس جمهور آمریکا گزارش‌های اطلاعاتی درباره حمله به این بیمارستان دریافت و از تلفات انسانی در این حادثه ابراز تأثر کرده است.

رژیم صهیونیستی شب گذشته بیمارستان المعمدانی را که چهار هزار نفر از جمله بیماران و پزشکان و هزاران آواره فلسطینی را در خود جای داده بود، هدف قرار داد و بر اساس آمار رسمی موجب شهادت دست‌کم ۵۰۰ نفر شد. برخی آمار رسمی شمار شهدای این جنایت را بیش از هزار نفر اعلام می‌کنند.

بعد از به زمین نشستن هواپیمای حامل رئیس‌جمهور آمریکا در فلسطین اشغالی، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با حضور در فرودگاه به استقبال او رفت و بایدن و نتانیاهو همدیگر را در آغوش گرفتند.

سفر بایدن به فلسطین اشغالی در شرایطی انجام شد که او قرار بود بعد از دیدار با صهیونیست‌ها، به اردن سفر و در یک نشست چهارجانبه با سران مصر، اردن، و تشکیلات خودگردان فلسطین شرکت کند اما این نشست به دلیل حمله به بیمارستان المعمدانی لغو شد.

در پی لغو ناگهانی نشست چهارجانبه میان سران کشورهای مصر، اردن، فلسطین و آمریکا با محوریت بررسی کمک‌های بشردوستانه به فلسطینی‌های درگیر حملات رژیم صهیونیستی، جو بایدن رئیس جمهور آمریکا عنوان کرد به عنوان بخشی از برنامه سفرش به اردن نمی‌رود و با مقامات این کشور هم دیدار نخواهد کرد.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/144880

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی