پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

نظرسنجی گالوپ نشان می‌دهد که نارضایتی اوکراینی‌ها از مواضع آمریکا در حال فزونی گرفتن است اما میزان محبوبیت رهبران آمریکا در فلسطین اشغالی شتاب گرفته است.

منتشر شده در 5 اردیبهشت 1403
در سرویس
در شرایطی که کمک‌های همه جانبه غرب به اوکراین در جنگ با روسیه ادامه دارد، نتیجه جدیدترین نظرسنجی نشان می‌دهد که میزان محبوبیت آمریکا در اوکراین رو به کاهش است. در نظرسنجی گالوپ، 53 درصد از اوکراینی‌ها اعلام کردند که از مواضع سال 2023 آمریکا در قبال اوکراین حمایت می‌کنند که این رقم در قیاس با سال قبل از آن 13 درصد افت داشته است.22 درصد از اوکراینی‌ها گفتند که از مواضع آمریکا ناراضی هستند و 25 درصد هم اعلام کردند که جوابی به این موضوع ندارند یا از پاسخ دادن به این سوال پرهیز کردند.

به گزارش جهت پرس؛ به گفته گالوپ، متوسط میزان محبوبیت جهانی آمریکا در سال گذشته میلادی، 41 درصد بود و این رقم در قیاس با سال قبل، تغییری نیافته است. میزان محبوبیت جهانی آمریکا در اولین سال ریاست جمهوری جو بایدن (2021) 45 درصد بود.یکی از موضوعات قابل توجه، افزایش محبوبیت آمریکا در اسرائیل در سال 2023 است به نحوی که در قیاس با سال قبل از آن، 16 درصد رشد داشته و به عدد 81 درصد محبوبیت رسیده است.افزایش محبوبیت آمریکا در فلسطین اشغالی در شرایطی انجام شده که دولت جو بایدن از ابتدای جنگ اسرائیل علیه غزه در حال ارائه کمک‌های همه جانبه به صهیونیست‌ها هستند. نظرسنجی گالوپ در سال 2023 میلادی از افراد 15 سال به بالا در 133 کشور جهان انجام شده است.

منبع : فارس
اشتراک گذاری :
jhtp.ir/168330

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی