پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

رسانه عربی اعلام کرد

همزمان با انتشار فراخوان‌ها در شبکه‌های اجتماعی مصر برای برگزاری تظاهرات، نیروهای امنیتی این کشور ده‌ها تن را بازداشت کردند.

منتشر شده در 8 آبان 1401
در سرویس

به نقل از سایت العربی الجدید، وکلا و نهادهای حقوقی مصری اعلام کردند: ده‌ها تن از استان‌های مختلف به ویژه قاهره و الجیزه به دنبال انتشار فراخوان‌ها برای برگزاری تظاهرات در روز ۱۱ نوامبر بازداشت شدند. تعداد زیادی از زندانیان سیاسی هم که آزاد شده بودند مجددا بازداشت شدند.

این اقدامات به دنبال فراخوان‌ها برای برگزاری تظاهرات علیه افزایش قیمت‌ها و ادامه سیاست‌های اقتصادی مسئولان مصری صورت گرفته است. به گفته نهادهای حقوقی مصری، دستگاه امنیت ملی و نیروهای امنیتی وابسته به وزارت کشور کمپین بازداشت گسترده‌ای را در استان‌های مختلف به راه انداختند.

جبهه حقوق بشر مصر اعلام کرد که دست‌کم ۲۵ تن از ساکنان استان الشرقیه بازداشت شده‌اند. همچنین ۹۰ تن به زندان‌های وادی النطرون و برج العرب و جمصه منتقل شدند.

در این راستا همزمان با فراخوان‌ها برای برگزاری اعتراضات در مصر، سفارت آمریکا در قاهره به اتباعش در این کشور هشدار داد. سفارت آمریکا در قاهره در بیانیه‌ای اعلام کرد: شهروندان آمریکایی باید جانب احتیاط را رعایت کرده و از رفتن به محل اعتراضات خودداری کنند.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/28407

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی