پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

مرتضی افقه؛ استاد اقتصاد و کارشناس مسائل اقتصادی درباره صدور قطعنامه هسته‌ای علیه ایران بیان کرد: چند مدتی است که بازار ارز آرامش و ثبات نسبی را تجربه می‌کند؛ بنابراین اجرای این قطعنامه نیز نمی‌تواند بازار را تحت تأثیر قرار دهد.

منتشر شده در 19 خرداد 1403
در سرویس

به گزارش جهت پرس؛ مرتضی افقه؛ استاد اقتصاد و کارشناس مسائل اقتصادی ، درباره صدور قطعنامه هسته‌ای علیه ایران بیان کرد: چند مدتی است که بازار ارز آرامش و ثبات نسبی را تجربه می‌کند؛ بنابراین اجرای این قطعنامه نیز نمی‌تواند بازار را تحت تأثیر قرار دهد.

وی افزود: در زمان صدور قطعنامه نقش کارگزاران و بازیگران ارز اهمیت دارد؛ چون این افراد  بیشتر از سایر مردم جامعه از اخبار و موارد مؤثر بر بازار ارز آگاهی دارند.

افقه گفت: اجرایی شدن این قطعنامه در بلندمدت هیچ اثری روی بازارهای مالی ندارد و حتی در کوتاه‌مدت نیز نمی‌تواند آثار جدی روی اقتصاد و بازار ارز بگذارد.

این کارشناس مسائل اقتصادی تأکید کرد: این قطعنامه به‌علت اینکه آمریکا نیز موافق آن نیست اثر جدی و عمیقی روی اقتصاد نمی‌گذارد البته همراه با جریان‌های روانی است، چون متغیرهای اقتصادی به مسائل روانی حساس هستند.

وی اضافه کرد: در نهایت باید بگوییم با صدور این قطعنامه تأثیر حقیقی و پایداری روی بازارهای مالی رخ نمی‌دهد؛ حتی اگر نوسانی ایجاد شود آن کوتاه‌مدت و موقتی است و بعد از گذشت مدت زمان کوتاهی شرایط به ثبات خود بازمی‌گردد.

این استاد اقتصاد در پایان تأکید کرد: باز هم تأکید می‌کنم، این قطعنامه روی اقتصاد و بازار ارز  آثاری ندارد و شاید جنبه روانی آن هم به‌صورت کوتاه‌مدت باشد که بعد از گذشت چند روز از بین می‌رود؛ در نتیجه جایی برای نگرانی و حتی ورود بازارساز به بازار ارز وجود ندارد.

منبع : تسنیم
اشتراک گذاری :
jhtp.ir/172414

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی