پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

نخست‌وزیر اسبق رژیم صهیونیستی در مقاله‌ای به توانایی ایران برای شکست دادن رژیم صهیونیستی اعتراف کرده است.

منتشر شده در 3 مرداد 1401
در سرویس

«ایهود باراک»، نخست‌وزیر اسبق رژیم صهیونیستی در مقاله‌ای نوشته توان ایران برای شکست دادن اسرائیل را هرگز نباید دست کم گرفت.

در مقاله‌ای که ایهود باراک در مجله «تایم» نوشته است: «من حتی برای یک لحظه توانمندی ایران برای ارعاب اسرائیل و دیگران، ایجاد اخلال در زندگی نرمال یا تمایل آنها برای دیدن شکست اسرائیل را دست‌کم نمی‌گیرم.»

باراک در این مقاله به دولت آمریکا پیشنهاد داده مجموعه‌ای از چندین کشور را گرد هم آورده تا بتوان اطمینان حاصل کرد هیچ تحول اطلاعاتی درباره برنامه هسته‌ای ایران از نظر دور نمی‌ماند.

او در بخش دیگری از این مقاله به پیشرفت‌های ایران در زمینه تسلیحات پهپادی اشاره کرده و از آن ابراز نگرانی کرده است: «ایران به غنی‌سازی اورانیوم ادامه داده و از کشوری که قرار بود روسیه بر آن نظارت کند به کشوری تبدیل شده که قرار است روسیه را به پهپادهای مسلح تجهیز کند.»

ایهود باراک در این مقاله از اینکه آمریکا و رژیم صهیونیستی بعد از خروج واشنگتن از برجام هیچ برنامه‌ای برای حمله به تأسیسات نظامی ایران آماده نکرده بود، ابراز تعجب کرده است.

او نوشته است: «به دلایل نامعلوم، بعد از خروج آمریکا از برنامه جامع اقدام مشترک در سال ۲۰۱۸  نه آمریکا و نه اسرائیل هیچ کدام یک برنامه جایگزین نظامی، یعنی برنامه‌ای که قابلیت به تأخیرانداختن چند ساله برنامه هسته‌ای ایران را داشته باشد ایجاد نکردند.»

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/42727

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی