پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

شلیک ده‌ها فروند پهپاد و موشک از جمهوری اسلامی ایران به سمت سرزمین‌های اشغالی و مواضع رژیم صهیونیستی در پاسخ به جنایت این رژیم در حمله به کنسولگری سفارت کشورمان، در صدر اخبار رسانه‌های روسیه قرار گرفت.

منتشر شده در 26 فروردین 1403
در سرویس

به گزارش جهت پرس؛ خبرگزاری تاس در این باره نوشت: در پاسخ به جنایات اسرائیل، نیروی فضایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با شلیک ده‌ها موشک و پهپاد، اهدافی را در سرزمین‌های اشغالی هدف قرار دادند.
این رسانه روس نوشت:‌ بنا بر گزارش برخی منابع، حمله ایران به اسرائیل شامل ۴۰۰ تا ۵۰۰ پهپاد است که عمدتاً از ایران پرتاب می شود.
بر اساس بیانیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، جنایت اسرائیل شامل «حمله به بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق» است که منجر به «شهادت پرسنل نظامی ایران» شد.
خبرگزاری تاس در خبر دیگری به نقل از نمایندگی دائم ایران در سازمان ملل نوشت: حمله ایران به اسرائیل بر اساس منشور سازمان ملل متحد و در دفاع از خود است.

خبرگزاری اسپوتنیک نیز نوشت: مقامات آمریکایی معتقدند ۴۰۰ تا ۵۰۰ پهپاد و موشک از ایران، عراق، سوریه، جنوب لبنان و یمن به سمت اسرائیل پرتاب خواهد شد.
در این گزارش آمده است:‌ مقام‌های آمریکایی انتظار دارند حمله ایران، گسترده باشد، اما بر تأسیسات نظامی و دولتی متمرکز خواهد بود، نه مناطق غیرنظامی.

خبرگزاری ریانووستی نیز در گزارشی نوشت:‌ هواپیماهای بدون سرنشین ایرانی عبور از حریم هوایی عراق را آغاز کرده اند و در آینده نزدیک حمله موشکی آغاز خواهد شد.
در این گزارش آمده است: «پهپادهای ایرانی شروع به عبور از حریم هوایی عراق کرده و در حال نزدیک شدن به سوریه و اردن هستند. حمله موشکی به زودی آغاز خواهد شد».

شبکه تلویزیونی راشاتودی نیز ضمن انعکاس لحظه به لحظه حمله پهپادی و موشکی ایران به اسرائیل، تصاویری از شادمانی مردم تهران در پی پاسخ به حمله تل آویو به ساختمان کنسولگری کشورمان در دمشق را پخش کرد.
این شبکه با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب، این حملات را مجازات رژیم اسرائیل توصیف کرد.
راشاتودی همچنین از قول نمایندگی دائم ایران در سازمان ملل نوشت: درگیری کنونی بین ایران و رژیم صهیونیستی است و آمریکا باید از آن دور بماند.

خبرگزاری آر ب کا نیز با انتشار خبر حمله پهپادی و موشکی ایران به اسرائیل نوشت: ایران این حمله را «در پاسخ به جنایات متعدد رژیم صهیونیستی» از جمله حمله اسرائیل به کنسولگری دمشق که منجر به کشته شدن ژنرال های ایرانی شد، انجام می دهد.

رسانه های روس همچنین اطلاعیه سرویس فدرال هواپیمایی این کشور را منتشر کردند که بر اساس آن پروازهای شرکت های هوایی روس در مسیرهای اردن، عراق و اسرائیل به ترتیب تا ساعت ۵، ۵:۳۰ و ۷ صبح به وقت مسکو به حالت تعلیق درآمد. شرکت هواپیمایی آئروفلوت اعلام کرد که پرواز بامداد یکشنبه این شرکت از مسکو به مقصد تهران در فرودگاه ماخاچ قلعه در جمهوری داغستان روسیه به زمین می‌نشیند و پرواز تهران – مسکو این شرکت نیز لغو شد، مسافران می‌توانند هزینه بلیت خود را پس بگیرند

.به گزارش ایرنا، منابع خبری عصر دوشنبه سیزدهم فروردین ۱۴۰۳ از حمله رژیم صهیونیستی به ساختمان نزدیک سفارت ایران در دمشق خبر دادند که بر اساس آن، ساختمان کنسولگری ایران در دمشق به طور کامل تخریب شد و خودروهای مقابل آن نیز خسارت دیدند؛ جنایتی که تهران اعلام کرد بدون پاسخ نخواهد ماند و رژیم صهیونیستی از ارتکاب آن پشیمان خواهد شد.
روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در اطلاعیه‌ای از شهادت سرداران محمدرضا زاهدی و محمدهادی حاج رحیمی و پنج تن از همراهان در جنایت تروریستی رژیم صهیونیستی در حمله موشکی به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دمشق خبر داد.
وزیر امورخارجه کشورمان شامگاه پنجشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۳ اعلام کرد:‌ در پاسخ به تماس‌های تلفنی وزیر امور خارجه آلمان، وزیر امور خارجه انگلیس و وزیر امور خارجه استرالیا ضمن تبادل‌نظر درخصوص برخی موضوعات دوجانبه، تأکید کردم که وقتی رژیم صهیونیستی با نقض حقوق بین‌الملل و کنوانسیون‌های وین، مصونیت افراد و اماکن دیپلماتیک را نقض می‌کند و شورای امنیت نیز قادر به صدور یک بیانیه در محکومیت حمله تروریستی به سفارت ایران در دمشق نیست، دفاع مشروع با هدف تنبیه متجاوز یک ضرورت است.
حسین امیرعبداللهیان افزود: در ادامه به لزوم اعلام موضع صریح از سوی سه کشور مذکور در محکومیت این جنایت تروریستی رژیم اسراییل تاکید کردم و تصریح کردم که ایران به دنبال گسترش دامنه جنگ نیست، اما بازگشت امنیت پایدار در منطقه حساس غرب آسیا، به مهار رهبران جنگ‌طلب و ‌نامتعادل رژیم صهیونیستی و توقف پایدار جنایات جنگی این رژیم علیه غزه و کرانه باختری مرتبط است.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/166955

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی