پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

رئیس جمهور آمریکا مدعی شد؛

رئیس‌جمهور آمریکا در اظهاراتی با تلاش برای مرتبط جلوه دادن اقدامات ارتش یمن علیه رژیم صهیونیستی به ایران، مدعی شد که در این باره «پیامی خصوصی» به ایران فرستاده است.

منتشر شده در 23 دی 1402

به گزارش جهت پرس؛ به گزارش جهت پرس، جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا در اظهارات امروز خود گفت: ایران در اقدامات نیروهای مسلح(انصارالله) یمن در دریای سرخ مرتبط است و به ایران در این باره پیام داده است.

رئیس‌جمهور آمریکا پس از حملات مشترک با انگلیس به یمن در بامداد جمعه، اظهار داشت: «ما به خوبی آماده‌ایم» و معتقد نیست که کشورش در جنگ نیابتی با ایران قرار دارد.

بایدن بامداد شنبه که به بازدید یک مرکز کسب و کار کوچک در آلِن‌تاون در ایالت پنسیلوانیا رفته بود، در پاسخ به سوالی درباره اینکه «آیا آمریکا در جنگ نیابتی با ایران قرار دارد» پاسخ داد: «نه. ایران جنگ با ما را نمی‌خواهد».

رئیس‌جمهور آمریکا همچنین گفت: «من پیام را به ایران رسانده‌ام. آن‌ها می‌دانند نباید کاری انجام دهند».

ارتش یمن از آغاز جنگ غزه، در پاسخ به جنایات جنگی رژیم صهیونیستی، شماری از کشتی‌های مرتبط با این رژیم را در دریای سرخ هدف قرار داده و بهانه بایدن برای حمله به یمن نیز «محافظت از آزادی کشتی‌رانی و کاهش توانایی» ارتش یمن برای ادامه حملات بوده است.

اظهارات بایدن درباره نقش ایران در این برهه در حالی مطرح می‌شود که مقامات ایران بارها اعلام کرده نیروی نیابتی در منطقه ندارد و گروه‌های مقاومت و همچنین ارتش یمن بر اساس منافع کشورهای خود تصمیم‌گیری و اقدام می‌کنند.

«حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران نیز، اخیرا، در صفحه خود در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: اقدام یمن در حمایت از زنان و کودکان غزه و مقابله با نسل‌کشی رژیم اسرائیل قابل تحسین است. صنعا به امنیت دریایی و کشتیرانی کاملا پایبند است.

دیپلمات عالی‌رتبه ایران همچنین به آمریکا توصیه کرد: کاخ سفید به‌جای حمله نظامی به یمن، باید همراهی همه‌جانبه نظامی و امنیتی با تل‌آویو علیه مردم غزه و کرانه باختری را فورا متوقف کند تا امنیت به سراسر منطقه بازگردد.

منبع : کیهان
اشتراک گذاری :
jhtp.ir/154856

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی