پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

معاون وزیر راه و شهرسازی:

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: اگر می‌خواهیم تورم کنترل شود حتما باید مسکن بسازیم؛ زیرا مسکن بیشترین وزن را در تورم دارد.

منتشر شده در 11 آبان 1401
در سرویس

هادی عباسی ـ معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی در مراسم آغاز عملیات احداث ۱۰۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن اظهار کرد: رویکرد وزارت راه و شهرسازی در بخش مسکن، تحکیم بنیان خانواده در راستای نگاه حضرت امام (ره) است که فرمودند بدون تامین مسکن، فقر ریشه‌کن نمی‌شود.

وی افزود: احداث مسکن تمام شاخص‌های اقتصاد کلان را بهبود می‌بخشد. اگر در دولت قبل رشد اقتصادی صفر بود، به این دلیل است که ساخت مسکن متوقف شده بود. اگر می‌خواهیم تورم کنترل شود حتما باید مسکن بسازیم؛ زیرا مسکن بیشترین وزن را در تورم دارد.

عباسی گفت: در پروژه‌های مسکونی هرچقدر تراکم را کاهش دادیم زودتر به نتیجه رسیدیم. راهبرد، توجه ویژه به شهرهای کوچک، روستاها، شهرهای جدید و بافت فرسوده است. درخصوص تسهیلات، بانک مسکن پای کار آمده و امیدواریم سایر بانکها هم ورود کنند.

تعهد ساخت ۶۰۰ هزار واحد مسکونی توسط بنیاد مسکن

در ادامه این برنامه اکبر نیکزاد ـ رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اظهار کرد: بنیاد مسکن احداث ۱۰۳ هزار واحد مسکونی را دنبال می‌کند که تعدادی از آنها در هفته دولت به بهره برداری رسید. تسهیلات در بحث مسکن روستایی به دست انداز افتاده بود که خوشبختانه اخیرا پرداخت وام ۲۰۰ میلیون تومانی محقق شده است.

وی افزود: علاوه بر ۱۰۳ هزار واحد مذکور ۱۹۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن در نقاط مختلف کشور در حال احداث است. بنیاد ساخت ۶۰۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن را در شهرهای کمتر از ۲۵ هزار نفر و روستاها بر عهده دارد که امیدواریم ۴۱۰ هزار واحد را آغاز کنیم.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/27741

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی